Juhtkiri: Kas kogenematus on alati halb? (1)

Kui Madis Kallas oma toetajad avalikustas ja selles nimekirjas olid küll hiidlased, aga mitte saarlased, oli kindlasti paljude esimene mõte: miks omakandi mehele häält ei anta?

Tänasest lehest saab esmakordselt lugeda Saaremaa spordiliidu ametlikku põhjendust, miks liit Kallast ei toeta: “Kallase kompetents ja juhtimiskogemus on veel vähene.” Samas pole saladus, et Kallase vastu on Saaremaa spordiliidus varemgi oldud. Nii näiteks ei valitud teda ka kohaliku spordiliidu juhatusse. Miks? Vastust teavad vaid toonased hääletajad ise.

Saaremaa spordiliidu seisukohale vähese kompetentsi ja juhtimiskogemuse kohta ei saa nende valimiste puhul vist väga vastu vaielda. Kompetentsi ja kogemuse määratlus on küll subjektiivne. Samas polegi ju kellegi muuga võrrelda, kui Kallase võimaliku vastaskandidaadiga. Tõepoolest, vastupidiselt Neinar Selile pole Kallas olnud EOK asepresident ning ei kuulu peaminister Andrus Anspi “tahatuppa”, nagu linnalegendid Seli kohta räägivad. Hea seegi, et Saaremaa spordiliit diplomaatiliseks jäädes ka Selit ei toetanud.

Kuid ei tasu unustada, et ainuüksi värskete ideede, suure tahtmise ja entusiasmiga on maailmas varemgi suuri asju ära tehtud. Eriti kui sul on hea meeskond ja toetajad. Saaremaa spordiliit otsustas sellesse seltskonda mitte kuuluda.

 

Print Friendly, PDF & Email