Eks-moskvalane avas sünnipäeval näituse (3)

Eks-moskvalane avas sünnipäeval näituse

PERE ON TÄHTIS: Nii mõnelgi oma piltidest kujutab Dmitri Terehov oma peret – abikaasa Maiat ning poegi Iljad ja Andreid. Foto: Sander Ilvest

Moskvast 2005. aastal Saaremaale elama asunud kunstnik Dmitri Terehov avas möödunud reedel Kuressaare Raegaleriis oma maalide ja kunstikogu näituse “Vana maja lugu”.

Reedel 39. sünnipäeva tähistanud Terehov on nii mõnelgi käesoleva näituse maalidest kujutanud oma peret.
“Mulle meeldib oma poegi maalida,” kinnitas kunstnik. “Nad kasvavad nii kiiresti ja paari aasta pärast ei suudaks ma neid maalida sellistena, nagu nad praegu on.”

Samuti tunneb publik mõnelgi maalil ära Saaremaa vaated.

“Olen õnnelik, et Moskvast siia tulin,” tunnistas Terehov Saarte Häälele. “Siin on ilus, siin on vaikus ja rahu. Saan tegeleda just sellega, mis mulle meeldib.”

Raegalerii teises saalis saab aga tutvuda kuulsa inglise detektiivi Sherlock Holmesiga seotud esemetega – Terehovi maalitud portreega Holmesist, Conan Doyle’i raamatutega eesti, vene, inglise keeles, Holmesi filmide plakatitega jne.
Kunstnik rääkis, et kavatseb luua oma maamajas Mustjalas külastuskeskuse Sherlock Holmesi muuseumiga.

Samuti saab näitusel uudistada Terehovi kunstikogusse kuuluvaid inglise autorite akvarelle ja joonistusi 19. sajandi lõpust ja 20. sajandi algusest.

Dmitri Terehov on sündinud 1973. aastal Ukrainas Krivoi Rogi linnas. Ta on õppinud mitmes kunstikoolis, sh A. Siredinetski erakunstikoolis Poolas aastatel 1991–1995. Terehovi loominguline periood sai hoo sisse Moskvas, kus ta asutas Dim-Art-kunstistuudio ja alustas näitusetegevust.

Näitus Dmitri Terehovi maalidest ja kunstikollektsioonist on Raegaleriis avatud 13. novembrini.

Intervjuud Dmitri Terehoviga loe järgmise nädala kolmapäeva, 24. oktoobri Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email