Talvegraafik tõotab taas ooteaegu Kuivastu liinil

Kuivastu–Virtsu laevaliin läks eilsest riigi tellitud hõredale talvegraafikule, kus reisid toimuvad intervalliga 1 tund ja 10 minutit.

Väinamere Liinide juhataja Urmas Treiel märkis, et ehkki majandus- ja kommunikatsiooniministeerium tellis talvegraafiku juba augusti lõpust, tegi firma kuni selle nädala alguseni kommertsreisidena igal nädalal 88 täiendavat reisi.
Treieli sõnul ei pidanud nad nii varajast graafikuhõrendamist võimalikuks, sest see oleks paratamatult kohe kaasa toonud ooteajad sadamates ja teenuse kvaliteedi olulise languse.

Olemasoleva laevastiku ja tehniliste võimaluste juures ei saa sõidugraafiku tihedus Urmas Treieli kinnitusel sõltuda laeva mahutavusest. “Graafik peab olema piisavalt tihe, et tagada püsiühendus. Kui laevastik võimaldab ooteaegadeta teenindada, on lubamatu panna inimesed sadamasse ootama.”

Kuigi talvegraafik on suvehooajaga võrreldes umbes kaks korda hõredam ning lisareise pole ette nähtud, on Väinamere Liinid nõudluse teenindamiseks ka talveks planeerinud kommertsreise. Reedeti ja pühapäeviti sõidavad laevad tippajal 35-minutilise intervalliga graafikus, kokku on reedeti seitse lisareisi ja pühapäeviti üheksa lisareisi.

Vaid parvlaeva Saaremaa korralise hooldusremondi ajal on novembri lõpul kaks nädalavahetust, mil lisareise pole võimalik teha. Treiel lisas, et praegu on olemas kõik eeldused aastaringselt kiire ja turvalise ühenduse tagamiseks. Uute laevade sõitmist ei suuda häirida ka ilmastik. “Loodame, et riigi tellimus talvegraafikute osas liigub samuti suunas, mis lubab tagada kvaliteetse ja turvalise ühenduse saartega,” sõnas Treiel.

Print Friendly, PDF & Email