Saaremaa ralli võitis Venemaa rallipaar

Saaremaa ralli võitis Venemaa rallipaar

VÕITJA: Aleksei Lukjanuk ja Aleksei Arnautov kihutamas Kaugatoma katsel. Foto: Raul Vinni

45. Saaremaa ralli võitis Venemaa rallipaar Aleksei Lukjanuk ja Aleksei Arnautov. Parimate eestlastena olid teised Kaspar Koitla ja Andres Ots. Saarlaste parima tulemuse eest hoolitsesid Timmu Kõrge ja Erki Pints. Siiski jäi rallit varjutama teise päeva esimesel katsel juhtunud õnnetus, mille üks ohvritest lamab tänaseni Põhja-Eesti regionaalhaigla intensiivravis.

Esimesena laupäeva õhtul Kuressaare keskväljakul poodiumile tõusnud Vene rallipaar edestas teiseks tulnud Kaspar Koitlat ja Andres Otsa 11 sekundiga. Venelaste võit oli seda hinnatavam, et esimest päeva alustasid nad alles seitsmendalt kohalt, kaotades esimese päeva liidrile Karl Kruudale 17 sekundiga.

“Riskisime viimasel katsel palju. Polegi enne võidu nimel nii palju riskinud,” rääkis Mitsubishi Lancer EVO X autoga sõitnud võitja Lukjanuk. “Aga risk õigustas ennast ja see ongi kõige tähtsam.”

Škoda Fabia S2000 roolis olnud Karl Kruuda päev hakkas viltu vedama kohe esimestest katsetest. Esimesel katsel oli ta alles viies, hiljem püsis stabiilselt teisel kohal, sekka katsevõit Atlast. Üldliidri kohalt langes koos Martin Järve-ojaga sõitev Kruuda alles pärast eelviimast katset ja vahe venelasega oli napid kaks sekundit. Viimasel katsel Pidulas riivas Kruuda oma autoga puud ja lõhkus auto vasakpoolse tagaratta. Siiski suudeti end hooldusesse välja vedada. Kaotust venelastele kogunes pea 47 sekundit.

Kruuda oli ralli lõppedes ilmselgelt pettunud, tõdedes, et seekord läks sedapidi. Ta märkis ka sarnaselt mitme teise sõitjaga, et ilmast tulenevalt olid teed üsna libedad ja auklikud.

Rallil teise koha saanud Kaspar Koitla tunnistas, et tegi viimasel katsel ka paar viga ja märkis, et ega nende N-klassi autoga poleks võitja võimsamale sõiduriistale väga vastu saanudki.

Parima saarlasena lõpetanud Timmu Kõrge ütles oma viienda koha kohta, et tegelikult probleeme nagu polnudki, mees oli ise kehva. Kõrge tõdes, et eriti kehvasti läks tal Undva katsete läbimine. Ühel neist läks tühjaks ka rehv. “Pikk katse, kui kuskil midagi juhtub, maksab kohe kätte,” sõnas Kõrge.

Ralli esikuuik oli finišis järgmine: 1. Lukjanuk; 2. Koitla (+ 10,8); 3. Kruuda (+ 48,5); 4. Aus (+ 55,2); 5. Kõrge (+ 1.02,0); 6. Kaur (+ 1.07,1). Ralli lõpetas 142 alustanust 89.

Kokkuvõttes 25. kohaga oma esimese Saaremaa ralli lõpetanud Rasmus Uustulnd nentis, et ralli iseenesest oli hea, kuid tulemusega ta siiski rahul ei ole. Näiteks läks reedeõhtusel linnakatsel Uustulndi sõnul kaotsi 20 sekundit, kui katse esimeses kurvis betoonplokkide vastu sõideti. Noor saarlane kinnitas siiski oma kaardilugeja Imre Kuuse sõnu, et autost võeti maksimum, mis võtta andis.

Imre Kuusk nii pettunud kui Uustulnd siiski ei olnud. Tema sõnul tehti kõik, mis teha andis. Noore rallisõitja kaardilugeja kinnitas, et vaikselt arenetakse ja kiirused lähevad aina paremaks.

Õnnetult lõppes Vello Õunpuu naasmine rallirajale ja ühtlasi ka viimane ralli. Vanameister ei jõudnud isegi esimese katse finišisse, vaid sõitis katsel rajalt välja otse tee ääres seisvasse hoonesse. Auto kahjustused ei lubanud tal jätkata. Veel stardis oli Õunpuu tahtmist täis ja ütles, et tuleb olla hoolas, kuid rajale minnakse ikka võidumõtetega. “Alati tuleb võitma minna, iseasi, kuidas see välja kukub,” sõnas Õunpuu.

Print Friendly, PDF & Email