Lassi kurvi õnnetuses kannatanu on jätkuvalt raskes seisundis (14)

Lassi kurvi õnnetuses kannatanu on jätkuvalt raskes seisundis

ÕNNETUS: Just nii sõitsid Jevgeni Rogov ja Andrei Konovalenko Lassi kurvis publikusse. Foto: Raul Vinni

Laupäeva hommikul Saaremaa ralli kiiruskatsel vigastada saanud lätlane viibib jätkuvalt Põhja-Eesti regionaalhaiglas (PERH) Tallinnas. “Tema seisund on raske ja ta viibib intensiivravi osakonnas,” ütles Saarte Häälele PERH-i pressiesindaja Ingrid Lill ning terviseandmete delikaatsusele viidates ei saanud ta rohkem infot anda. 

Teadaolevalt viidi kõige raskemini viga saanud pealtvaataja esmalt Kuressaare haiglasse ja seejärel kopteriga Tallinna. Valvearst Juhan Nemvalts Kuressaare haiglast ütles ERR-ile, et mehel oli lahtine reieluumurd ja hulgaliselt sääreluumurde. Kokku toodi õnnetuspaigalt Kuressaare haiglasse 6 kannatanut, ise pöördus arstide poole neli. Osa neist hospitaliseeriti.

Õnnetus juhtus laupäeval Kaugatomal sõidetud esimese katse ajal, kui Venemaa rallipaar Jevgeni Rogov ja Andrei Konovalenko legendaarses Lassi kurvis rajalt välja sõitis ja sai pidama alles publikualal parkinud veoauto vastu.
Raskelt viga saanud läti noormees jäi publikuala aia ja veoauto vahele. Kiirabi saabus kohale 10–12 minuti pärast. Kummalisel kombel ei suudetud katset kohe katkestada, vaid 4–5 ekipaaži sõitsid samast kohast veel suurel kiirusel läbi. Mõne aja pärast katse siiski katkestati.

Ligikaudu 180 kilomeetrit tunnis kihutanud autot juhtinud Jevgeni Rogov oli pärast õnnetust šokis, läks sündmuskohalt eemale ja vaatas pikalt Lassi jõkke. “Ma ei tea, mis juhtus,” ütles ta Saarte Häälele kümmekond minutit pärast õnnetust. “Sõitsin lihtsalt otse.”

Hiljem kommenteeris Rogov juhtunut ERR-ile, et pidurid ei pidanud pehmel pinnasel ja tal ei olnudki midagi teha. “Inimesed olid väga lähedal otsesuunale. Minu arvates ei tohiks ralli nii organiseeritud olla. Nüüd on näide olemas,” vahendas ERR venelase sõnu.

Mitu samal rallil osalejat, kes Saarte Häälega rääkisid, arvasid, et pigem oli tegemist venelase sõiduveaga ning kui ta aru sai, et kurvi välja ei võta, pidurdas, kuid see suurel kiirusel liikuvat autot loomulikult ei peata.

Saaremaa ralli direktor Toomas Sepp ütles juhtunut Kadi raadios kommenteerides, et juhtunud õnnetus oli halbade asjade kokkusattumus, sest kunagi ei võivat täiesti kindel olla, kuhu keegi sõidab. Oma hinnangu andvat asjale komisjon. Samas on mitmel pool tõstatatud küsimus, kas publik oleks ikka tohtinud selles väliskurvis olla. Lõpliku selguse juhtunu osas peaks saama selle töönädala lõpus või järgmise alguses, kui Eesti autospordi liidu komisjon oma otsuse teeb. Ralli pressiesindaja Margus Kiiveri sõnul teavitatakse avalikkust igal juhul, olgu otsus milline tahes.

Saarte Hääl rääkis ka venelaste auto peatanud veoauto omaniku Tiit Piipuuga, kes ütles, et tema auto on praegu kindlustuse uurida, ja ei välistanud ka varianti, et see tuleb maha kanda. Piipuu ise istus õnnetuse toimumise hetkel autokastis ja löögi tagajärjel sai raputada temagi.

Piipuu oli enda ja sõprade jaoks ralli paremaks nautimiseks mõeldud veoauto kohale toonud eelmisel õhtul. Ta ei osanud oma sõnul arvatagi, et ralli korraldajate paigaldatud aed võiks olla ebaturvalises kohas. Samuti sõnas Piipuu, et endise rallimehe pilguga vaadates ei oleks see koht tohtinud väliskurvi trajektooris ohtliku koha peale jääda. Tiit Piipuu lisas, et on mõelnud ka selle peale, et kui tema autot poleks seal olnud, oleks asjad võinud ikka väga-väga kurvalt lõppeda.

Sama veoauto kastis istunud Jaan Jõgi sõnul polnud siis enam midagi teha, kui nad autot tulemas nägid. Ka Jõgi lendas pärast kokkupõrget kasti pikali, jalad taeva poole. “Järgmine kord ei tea, kas läheb enam sama koha peale,” arvas Jõgi, kes on varemgi käinud Lassi kurvis katseid vaatamas.

Print Friendly, PDF & Email