Madis Kallase kandidatuur ripub juuksekarva otsas (10)

Saare maavalitsuse spordinõunik ja endine kümnevõistleja Madis Kallas sai Eesti olümpiakomitee presidendiks kandideerimiseks vajalikud hääled vajalikuks ajaks kokku, kuid üks neist ei vastanud nõuetele. Siiski on võimalus, et ka seda häält arvestatakse.

Üleeile südaööks oli EOK-sse laekunud 15 Kallase kandidatuuri toetavat häält. Viimane toetushääl laekus veel vahetult enne kella kukkumist. Siiski tuli hommikul teade, et kehtivaid hääli on 14. Nimelt on ühe spordiliidu esindaja veel äriregistrisse kandmata, kuigi valimised toimusid juba eelmisel kuul.

Madis Kallase sõnul tuleb nüüd juristidel selgitada, kas sellel inimesel oli õigus antud organisatsiooni esindada. Sama meelt oli ka praegune EOK president Mart Siimann.

“Samas võib mõne alaliidu või maakondliku spordiliidu president olla äsja valitud ning vastavates registrites pole jõutud muudatusi teha. Kui asi on nii, võib sellist avaldust siiski arvestada,” edastas Siimanni sõnu Postimees.

Samasuguse vastuse sai Saarte Hääl ka konsulteerides, kelle sõnul hakkavad MTÜ juristiga valitud isikute õigused (sh allkirjaõigus) kehtima ikkagi juba valimise hetkest, mitte äriregistrisse kandmise hetkest.

Madis Kallas ise ütles Saar-te Häälele, et tal ei ole hetkel enam midagi teha. “Nüüd peavad juristid selgitama,” sõnas Kallas, kes lubas oma toetajad avaldada pärast seda, kui ta on ametlikult ikkagi kandidaadiks kinnitatud.
Õigeks ajaks jõudsid EOK-sse korrektselt Neinar Selile antud 60 toetushäält, Kallasele antud 14 häält ja kuus Mait Riismanile antud häält.

Madis Kallase sõnul ei ole nii suur vahe tema ja Neinar Seli toetushäälte arvus talle üllatus. ”Suheldes spordiliitudega ja spordialaliitudega, arvasin ma, et selline vahekord tuleb,” märkis Kallas.

Kokku on presidendivalimiste lõpphääletusel 120 hääleõiguslikku era- ja juriidilist isikut. Siiski toonitas Kallas, et kandidaadi avalik ülesseadmine ja salajane hääletus on kaks eri asja. Seega ei loe ta ennast juba ette kaotanuks.
Samas tegi hetkel ainuke kandidaat ja praegune EOK asepresident Neinar Seli juba eile avaldusi, nagu olekski tema ainus kandidaat. “Leian, et konkurents EOK juhi valimistel oleks Eesti spordile kasuks tulnud, samas võib sellest välja lugeda ka toetust olemasolevale süsteemile,” ütles Seli.

Kallas ei osanud Seli väljaütlemisi eile kommenteerida, kuna ei olnud neid veel ise lugenud. Siiski märkis ta, et tema üldisem eesmärk oli tekitada debatti Eesti spordielu üle ning mingil määral on ta seda ka saavutanud. Isegi juhul kui ta valimistele ei pääse või seal kaotab, lubas ta ka tulevikus kätt spordielu pulsil hoida.

Kandidaadid peaks lõplikult kinnitama 18. oktoobril kogunev EOK täitevkomitee. EOK president valitakse 8. novembril.

Print Friendly, PDF & Email