Incap koondab Kuressaares töötajaid (19)

Helsingi tehasest osa tootmist Kuressaare tehase uude suurde juurdeehitisse üle toonud Incap tõdes alles hiljuti, et seoses laienduse valmimisega Kuressaares on kavas ka töötajaid juurde võtta. Nüüdseks on firma jõudnud aga otsusele, et töötajaid tuleb hoopis veidi koondada. 

Incapi korporatsiooni kommunikatsioonijuht Hannele Pöllä ütles Saarte Häälele, et nad on paaril viimasel kuul väga põhjalikult analüüsinud Kuressaare tehase tootlikkust ning on selgunud, et tööjõudu on pisut liiga palju. Seda nii kontoritöötajate kui ka detailide komplekteerijate poole peal.

“Hinnanguliselt tuleb uuesti läbi vaadata kuni 6 protsendi ulatuses töökohti kogu töötajaskonnast,” tõdes Pöllä. “Tuleb rõhutada, et see ei ole kindlasti täpne arv, kuid annab ilmselt ettekujutuse võimaliku koondamise ulatusest, mis on jutuks olnud,” lisas Incapi kommunikatsioonijuht.

Hannele Pöllä möönis, et tegemist on väga keerulise olukorraga ja seda mitte ainult nende jaoks, keda võimalik koondamine puudutab, vaid terve Kuressaare tehase töötajaskonna jaoks. “See otsus ei tulnud kindlasti kergesti, kuid see oli vajalik,” nentis Pöllä, lisades, et valdkonnas, kus nad tegutsevad, tuleb pidevalt mõelda konkurentsis püsimisele. “See tähendab, et tehase efektiivsus peab olema täpselt sobival tasemel.”

Incapi Kuressaare tehases töötas viimastel andmetel ligikaudu 200 töötajat.

Print Friendly, PDF & Email