Saarlasi on Saaremaa ralli stardis hulgi (10)

Täna kell 17.20 stardib Kuressaare kesklinnast 45. Saaremaa ralli. Eesti autoralli meistrivõistluste etapp on nii popu-laarne, et siin lükkavat autod joonele ka need sõitjad, kes aasta jooksul mujal ei sõida.

Kuigi Saaremaa ja Eesti esinumber Ott Tänak sel aastal kodurallil starti ei asu, on saarlaste jaoks intriige ja kaasaelamist kahe päeva jooksul küll ja veel. Enim pakub kindlasti huvi, kas Saaremaa juurtega Timmu Kõrge koos kaardilugeja Egon Pintsiga suudab võtta Eesti autoralli üldarvestuse meistritiitli. Ralli üks tõmbenumber on saarlaste jaoks kindlasti oma starti asumisega vastakaid arvamusi tekitanud vanameister Vello Õunpuu sõit.

Saarlasi on stardis mitmeid. Nii lükkavad auto joonele Einar Laipaik ja Siimo Suvemaa, stardis on kumbki oma autoga ka vennad Lembit ja Einar Soe. Oti ralliklubi esinumbritena lähevad rajale kindlasti Ford Fiesta R2-autos sõitvad Rasmus Uustulnd ja Imre Kuusk.

Huvitavate tegijatena võib stardis näha ka näiteks Saarte Hääle korraldatava “Aasta põllumehe” konkursi esimest võitjat Indrek Haamerit koos kaardilugeja Andres Tammeliga. Lehelugejatele on kindlasti tuttav ka Saarte Hääles ralliülevaateid koostav Rando Aav, kes asub starti Lada VTFS-autol.

Saaremaa ralli jääb karjääri viimaseks ka Eesti ühele legendaarsemale sõitjale, oma kiivri varna riputamisest on teatanud Margus Murakas. Huvi pakub kindlasti ka taaskohtumine saarlastele juba tuntud Kimmo Jalavaga.

2012. a ralli võistlusraja kogupikkus on 445,85 km, millest 10 kiiruskatset moodustab 110,10 km. Ka sel aastal sõidetakse Kuressaare linnakatse, millel pikkust 2,31 km. Esimene testkatse sõideti eile õhtul Piilas, kus läbiti 3,37 km.
Ralli tulemustega hoiab jooksvalt kursis raadio Kadi sagedusel 90,5 MHz.

Kuressaare keskväljakul toimuvale avamisele järgneb õhtul katse Haeskas, seejärel sõidetakse Reekülas ja õhtu lõpetab publikukatse Kuressaares. Traditsiooniliselt sõidetakse katse Kuressaare linnuse külje all.

Laupäeva hommikut alustatakse Saaremaa ralli vahest kuulsamat katset Kaugatomal, mida sel aastal läbitakse üks kord. Päeva teine ja kokkuvõttes viies katse sõidetakse Taritus, kuues katse Undvas, seitsmes taas Taritus.

Kaheksas katse on Atlas ja üheksas taas Undvas. Ralli lõpetab 10. katse Pidulas. Võitja peaks keskväljakul poodiumile sõitma laupäeva õhtul kell 17.

 

Saarlased stardis

Timmu Kõrge-Erki Pints, Einar Laipaik-Siimo Suvemaa, Rasmus Uustulnd-Imre Kuusk, Lembit Soe-Ahto Pihlas, Ken Torn-Riivo Mesila, Karl Jalakas-Rainer Laipaik,  Kenneth Sepp-Rein Reinsalu, Rando Turja-Ain Sepp, Einar Soe-Tarmo Kaseorg, Tauri Pihlas-Ott Kiil, Vello Õunpuu-Rain Kaljura, Kermo Laus-Gert Virves, Margus Reek-Heldur Allas, Peep Trave-Siim Sooäär, Priit Liblik-Henri Rump, Taavi Kõrge-Mati Otsing, Indrek Haamer-Andres Tammel, Rando Aav-Kalle Kruusma.

Print Friendly, PDF & Email