Ettevõtja ja õpilase koostöö sujub

Ettevõtja ja õpilase koostöö sujub

RALLIKS VALMIS: Ettevõtja Riivo Mesila istub 45. Saaremaa rallil E-rühma autos Mitsubishi Colt Ken Torni kõrval kaardilugejana. Aasta tagasi tuli tiim oma rühmas võitjaks. Foto: Sander Ilvest

Täna stardivad Kuressaare keskväljakult 153 meeskonna seas Saaremaa ralli 445,85 kilomeetri pikkusele võistlusrajale ka Ken Torn ja Riivo Mesila. Mehed püüavad nii endalt kui ka numbrit 55 kandvalt võistlusautolt võtta kõik, et tõusta taas, nii nagu mullugi, oma klassis pjedestaali kõrgeimale astmele.

Kärla valla ettevõtja, puidu töötlemise ning kondiitri- ja pagaritoodete valmistamisega tegeleva perefirma Rixmarc OÜ omanik Riivo Mesila on võidusõitjana juba vana kala. Autospordipisikust nakatus Mesila 16–17 aastat tagasi, kui ta Kogula karjääris esimest korda rallikrossirajale võidu kihutama läks. Peagi istus ta kaardilugejana rallimees Priit Libliku kõrvale veoauto kabiini.

Head tulemused ei lasknud end kaua oodata. Medaleid ja karikaid on nüüdsel kogenud “šturmanil” nii palju, et kõik ei mahu tema kaunis Paevere kodus ühele riiulile äragi. Veoautode klassis jäi Libliku ja Mesila tippsaavutuseks Eesti meistrivõistlustel hõbemedali võitmine.

Kolm aastat tagasi kutsus noore andeka võidusõitja Ken Torni isa Harald Torn korraliku kogemustepagasiga Riivo Mesila oma poja kõrvale kaardilugejaks. Eelmine aasta kujunes teist aastat koos sõitvale tiimile lausa üliedukaks. Saaremaa rallil tuli Sar-Tech Motospordi ralli-ekipaaž Torn – Mesila E-rühma võitjaks. Vahest suuremaks saavutuseks peavad saarlastest võidusõitjad mullust üleriigilist E-Cup’i rallisarja võitu.

Edasi loe tänases Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email