Valjala mihklilaat kogus koolile 172 eurot (1)

Valjala mihklilaat kogus koolile 172 eurot

LUSTAKAD LAADAPILDID: Laadapiltnik Jaak Treima ja tema assistent Tea Pajula sättisid laadalised Heljo ja Arvo Otsa pildistamiseks valmis. Foto: Ivika Laanet

Möödunud laupäeval Valjala põhikooli hoovil toimunud heategevuslikku kogupere mihklipäevalaata võib korraldajate hinnangul pidada igati kordaläinuks. Loteriitulu saadi kokku 172,30 eurot.

“See on üle 50 euro rohkem kui möödunud aastal,” rõõmustas Valjala põhikooli hoolekogu aseesimees Ülle Kuusk-Kupits, lisades, et kuna kõigil vanematel ei ole võimalik oma lastele suuski muretseda, siis raha lähebki koolile suuskade ostmiseks.

Loteriiks oli annetatud igasuguseid huvitavaid asju, näiteks võis 1-eurose piletiga võita puupingi, astelpajutaimi, mõne käsitööeseme, puhastusvahendi, raamatu, pliiatsi jpm. Loteriivõitude hulgas oli ka näiteks kõrvitsaid ja maitsev pähk-lirull. Loterii viisid läbi lapsevanemad Pirgit Nuut ja Angela Olesk.

Samuti oli seekordsel laadal kaupa rohkem ja rahvastki enam kui eelmine kord.

Valjala koolijuht Aive Mõistlik ütles, et eelmisel sügisel alguse saanud mihklipäevalaada korraldamine on hoolekogu algatusel tuure kogunud ning müüjaid ja ostjaid tuleb järjest juurde.

“Hiiglama tore kogukonna üritus, kus toetajad ja abilised on valla asutused ning loomulikult lapsevanemad ja vanavanemad,” märkis ta, lisades, et õpilase ettevõtlikkus ning oskus julgelt ja viisakalt suhelda saab alguse võib-olla just selliselt laadalt.

“Kui päeva algul oldi oma müügilaua taga arglikud ja tagasihoidlikud, siis päeva lõpuks läks ehtsaks laadaks lahti. Kõik, kes müüsid, said kaubast lahti, ja kõik, kes ostsid, said kohalikku tervislikku toitu oma lauale,” rääkis koolijuht.

Ta lisas, et Valjala põhikool on valitud karjääriõppe pilootkooliks Eestis. “Leian, et säärane üritus on igati vajalik ettevõtmine sellealaste eesmärkide saavutamiseks.”

Kokku oli tänavu müümas 30 õpilast 100-st. Kui möödunud aastal müüdi hästi palju juur- ja puuvilju, siis sel aastal tundus põhirõhk olevat käsitööl ja küpsetistel.

Seekord toimetasid laadal ka laadapiltnikud – lapsevanemad Tea Pajula ja Jaak Treima. 20 sendi eest sai igaüks lasta endast lustaka pildi teha, kübaraga või ilma… Piltnike tulu läks samuti kooli heategevusfondi.

Valjala mihklilaat kasvas välja koolisiseselt toimunud mihklilaadast. Kes oli tänavu parim müügimees, milline oli toredaim toode või teenus, aktiivseim klass ning parim müügimeeskond, kuulutatakse välja reedel, õpetajate päeval.

Parimale klassile on auhinna välja pannud Kalma Ehitus OÜ.

Rõõmsat laadameeleolu lõi kohalik ansambel, kuhu kuulusid Anne Auväärt, Jaanus Lipp, Raimo Kald ja Martin Kask.

Print Friendly, PDF & Email