Kuhu minna

NELJAPÄEV, 4. oktoober

KINO
Divas kl 18 komöödia “Ted”. Alla 14-a keelatud. Pilet 4 €.

TEATER
Kuressaare linnateatris kl 19 Lümanda näiteringide ühisetendus – August Kitzbergi “Kosjasõit”. Mängujuht Tiiu Villsaar; viisimeister ja muusikajuht Ülle Reinsoo; kujundaja ja dekoraator Lee-namari Pirn; tantsuseadjad ja liikumisjuhid Aili Salong ja Ulvi Põld; akordioni mängib Merike Olo; lavameister Kalmet Valge; õmblusmeister Maire Murekas. Mängivad Taritu ja Lümanda näiteringi näitlejad. Esietendus 22. juunil Taritus. Piletid hinnaga 5 ja 3 eurot müügil teatri kassas.

Orissaare kultuurimajas kl 19 VAT Teatri etendus “Hea, paha ja inetu”. Piletid (10 € ja 8 €) eelmüügis.

TANTS
Kodulinna lokaalis disko. Sissepääs tasuta.

Club Privilege’is piletita pidu.

REEDE, 5. oktoober

KINO
Divas kl 17.30 perefilm “Vaprake”. Pilet 4 €.

TEATER
Kuressaare linnateatris kl 19 VAT Teatri etendus “Hea, paha ja inetu”. Piletid 10 ja 8 €.

TANTS
Divas “Parimad 90-ndad on tagasi”.

Kodulinna lokaalis disko. Südaööni sissepääs tasuta.

Club Privilege’is “Roosa pidu”. Otsi üles kõige roosamad riided, sest kõik on roosa.

ÜRITUSE EELTEADE

Laupäeval, 6. oktoobril Lümanda kultuurimajas projekti “Lümanda valla tervise teeviit 2012” raames toimub Tallinna tantsuakadeemia treeneri juhendamisel joogatreening. Kl 16 treeningtund kõigile huvilistele ja kl 17 juhendajatele, treeneritele.

Laupäeval, 6. oktoobril Orissaares kl 12 Orissaare sügisjooks ja sügismatk. Raja pikkus 10 km, osavõtt 2 €, koolieelikutele tasuta. Kõikidele osalejatele kosutav teejook jooksurajal ja raja läbinutele maitsev supp. Lisaks võimalus pärast jooksu või matka nautida saunamõnusid Orissaare spordihoone saunas. Eriauhind kõige aktiivsemale Orissaare asutusele!

Pühapäeval, 7. oktoobril Kuressaares täiskasvanute gümnaasiumi hoovimajas (Garnisoni 16) kl 10 sügistalvise malehooaja avamine koosoleku ja kiirturniiridega. Osavõtt vaba. Info tel 56 682 436, Juuno Jalakas.

Esmaspäeval, 8. oktoobril kl 17.30 Kuressaare linnastaadionil JK Sarma seeriajooks – tunnijooks.

TULEKUL

Kõljala õunalaadale!
Laupäeval, 6. oktoobril kl 11 algab Kõljala külaplatsil õunalaat, kus saab müüa oma talus või aias kasvatatud kraami ja käsitööd või siis täiendada oma talvevarusid. Õunapäeval räägitakse aasta puust (tänavu metsõunapuu), iluõunapuudest, vanadest viljapuusortidest, õunapuude lõikamisest ja mesilastest õunaaias.
Nagu juba traditsiooniks on saanud, kuulutatakse välja parima õunakoogi küpsetaja ja parim moosikeetja. Kehakinnituseks on maitsvad saiad ja pirukad ning soe tee ja kohv. Loomulikult ei puudu ka oksjon ja laadaloterii, kus iga loos võidab. Meelelahutust pakuvad laulu- ja tantsuansambel Muhust ja Kaali kooli õpilased.

Kultuuriselts Kevade

ÜLESKUTSE

Ootame rohket kaasalöömist KadakMari aastaauhinna 2012 kandidaatide esitamisel

KadakMari aastaauhinna eesmärk on tunnustada Saare maakonna tublisid käsitöötegijaid ja rõhutada käsitöö olulisust kohalikus kultuurielus.

Auhinna kategooriad
Elutöö auhind silmapaistva tegevuse eest Saare maakonna rahvuslike käsitöötraditsioonide hoidmisel ja edasiarendamisel.
Meistri auhind väga heade loomingulise või tehnilise tasemega tööde eest.
Noore meistri auhind lootustandvale noorele käsitöömeistrile.
Aastasündmuse auhind käsitöö valdkonnas aset leidnud väljapaistva sündmuse eest.

Kandidaate võivad konkursile esitada kõik füüsilised ja juriidilised isikud. Konkursil osalemiseks tuleb esitada kirjalikult põhjendatud taotlus, milles peavad olema nimetatud kandidaadi ees- ja perekonnanimi ning kon-taktandmed, auhinna kategooria ja põhjendus, soovituslik on lisada pildi- või muud taotlust toetavaid materjale. Otsuse teeb auhinnakomisjon, kellel on õigus jätta osa auhindu välja andmata. Auhinnad antakse üle maakonna kultuuriaasta pidulikul lõpuüritusel. Auhinna väljaandmist toetab Eesti Kultuurkapital.

Taotluse palume saata 2. novembriks postiaadressil Lossi tn 1, 93814 Kuressaare, Krista Lember või meiliaadressil krista.lember@rahvakultuur.ee või imbi.padar@gmail.com.

Krista Lember, Imbi Padar

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email