Vanuri vägistaja mõisteti 11 aastaks vanglasse (7)

Vanuri vägistaja mõisteti 11 aastaks vanglasse

VARJAB NÄGU: Viimase aja ühe jõhkrama kuriteo sooritaja astus eile enne otsuse kuulutamist kohtumajja politseinike saatel ja nägu kapuutsiga varjata püüdes. Foto: Sander Ilvest

Eile mõisteti 11 aasta ja kümne kuu pikkune vanglakaristus Livio Kummile, kes mullu detsembris Sõmera hooldekodu eaka elaniku vägistas, põhjustades tema surma.

Lisaks vägistamisele mõisteti 31-aastane Livio Kumm süüdi temast 50 aastat vanemalt naiselt seadusliku aluseta vabaduse võtmises ja omavolilises sissetungis.

“Süüdistuses esitatud kolme paragrahvi järgi mõisteti talle kokku karistuseks 15 aastat, s.o maksimaalne, mida mõista saab,” ütles Pärnu maakohtu Kuressaare kohtumaja kohtunik Kristel Pedassaar.

Tulenevalt lühimenetlusest läks karistusest üks kolmandik maha. Seega jäi karistuseks kümme aastat ja kuna uued kuriteod olid toime pandud katseajal, tuli karistusele juurde veel üks aasta ja 10 kuud. Seega on lõplik liitkaristus 11 aastat 10 kuud. Karistusaja algust hakatakse lugema mullu 9. detsembrist, ajast, mil Kumm kahtlustatavana kinni peeti.

Lisaks vanglakaristusele mõisteti Livio Kummilt riigituludesse ekspertiisitasud summas 6497,90 eurot, 725 eurot sundraha ja 996,52 eurot kaitsjatasu.

Kummi süüasja arutati kinniste uste taga. Istung kuulutati kinniseks kõlbluse või perekonna kaitseks ja õigusemõistmise huvides.

Kriminaalse taustaga Livio Kumm oli Sõmeral tuntud varas. Viimati seisis ta kohtu ees mullu 8. detsembril, kui oli pääsenud reaalsest vangistusest. Samal õhtul kukkus ta purjutama ning 9. detsembri hommikul avastati Sõmera hooldekodus, et üks voodihaige halvatud naine on kadunud.

Naise vägivallatunnustega surnukeha leiti samal hommikul Livio Kummi elukohast.

Kummil on õigus maakohtu otsus edasi kaevata.

Print Friendly, PDF & Email