Maavalitsuse 10 sendi kelder jääb vabaks (1)

Kuressaares tegutsev notar Gerda Pitk on Saare maavalitsusele teinud avalduse maja keldriruumide rendilepingu lõpetamiseks. 

Pitk võitis suve algul rendikonkursi enampakkumise, pakkudes 91,8 ruutmeetri äripinna rendiks 10 senti ruutmeetri eest, millele lepingu järgi lisandus 50 senti halduskulu. Ruumide nii odav rentimine osutus võimalikuks, kuna keldri fikseeritud alghinnaga rendikonkursid olid läbi kukkunud ning seega võimaldas seadus rendi vabaks lasta.

Gerda Pitk sõlmis juuni lõpus ka ruumide rendilepingu, kuid Saarte Häälele teadaolevalt ta remonti nõudvates ruumides remonditöid siiski ei alustanud ega avanud seal ka oma bürood. “Tuli lihtsalt selline tahtmine,” kommenteeris notar Pitk oma otsust.

Ka Saare maasekretär Jaan Leivategija ei osanud lepingu ülesütlemise kohta midagi lisada. Leivategija selgitas, et maavalitsusel ei saa lepingu lõpetamise osas mingeid pretensioone olla. Kuna rendileping oli vahepeal sõlmitud, siis nüüd hakkab kogu protsess ruumide väljarentimiseks Leivategija sõnul uuesti algusest pihta.

Maavalitsus on oma majas välja rentinud ka teisi ruume. TÜ Tiiu Tanu rentis 111,5 ruutmeetrit äripinda rendiga 1,50 eurot ruutmeeter ja OÜ Graveer rentis 58,2 ruutmeetrit laopinda rendiga 0,17 eurot ruutmeeter.

Print Friendly, PDF & Email