Saaremaa lihatööstus ostis ära OÜ Muhu Farmid (2)

saaremaa lihatööstus ostis ära oü muhu farmid

LÄKS MÜÜGIKS: Eelmiste omanike tehtud üks märkimisväärsemaid investeeringuid oli uue sõnnikuhoidla ehitus. Foto: Sander Ilvest

Hellamaal asuva OÜ Muhu Farmid uus omanik on AS Saaremaa Lihatööstus, kes omandas Muhu saare suurima loomakasvatusettevõtte aktsiaseltsilt Ühinenud Farmid.

OÜ Saaremaa Lihatööstus juhatuse liikme Kristjan Leedo sõnul omandasid nad kolmapäeval vormistatud tehinguga Hellamaal asuva farmikompleksi koos sinna juurde kuuluvate maade ja rendimaadega ning 180-pealise maheveisekarjaga. “Meil oli pindasid juurde vaja, sest tahame oma loomakarja pidevalt suurendada,” ütles Leedo.

Saaremaa lihatööstuse juht rääkis, et esmalt kasutatakse tühje farmiruume olemasoleva mahekarja kõrval ka Saaremaa idaosa lihaveisekarjade ületalve pidamiseks, kuid kaugem eesmärk on luua Muhus suurem mahelihaveiste kari. Saaremaa lihatööstusel on tunnustatud maheloomade tapamaja ja see võimaldab ettevõttel hakata tarbijale pakkuma Saaremaa karjamaadel kasvatatud veiste maheliha.

Kui OÜ Muhu Farmid endine omanik lõpetas selle aasta esimeses pooles Muhus piimatoomise, siis Kristjan Leedo sõnul pole ka neil plaanis lähemas tulevikus Muhusse piimakarja tuua.

Hellamaa farmikompleksis saab esialgu tööd kolm inimest, nende hulgas ka Muhu Farmide senine juht Kristjan Aaso.
Austria kapitalile kuuluva Ühinenud Farmid AS juhatuse liige Are Selge ütles, et nende ettevõttel on plaan keskenduda piimakarja pidamisele ja seda eelkõige Lõuna-Eestis ja Pärnumaal Tõhelas.

“Kui me väga killustatult tegutseme, siis ei ole me efektiivsed,” põhjendas Selge piimatootmise lõpetamist Muhus ja sellele järgnenud OÜ Muhu Farmid müüki.

Print Friendly, PDF & Email