Saarte Kalandus sõidab Hispaaniasse õppima (5)

MTÜ Saarte Kalandus üldkoosoleku otsusele tuginedes külastab grupp Saaremaa kalandustegelasi oktoobris 49. korda toimuvat O Grove kalandusmessi.

Saarte Kalanduse tegevjuhi Tiiu Kupu sõnul on riikliku ja riikidevahelise koostöö edendamine Euroopa Ühenduse määruse järgi ka üks kalanduse tegevusgrupi ülesannetest.

“Kolmel päeval on kokku lepitud kohtumised kohalike omavalitsuste ja kalanduspiirkonna esindajatega ning tutvutakse sealsete kalandusprojektidega, kahel päeval külastatakse O Grove 49. kalandusmessi,” valgustas Kupp eesootavat programmi ning lisas, et mitmed kohtumised on veel kooskõlastamisel.

Hispaaniasse sõidab 18liikmeline grupp. Sealhulgas on hispaania keele tõlk ning kaks osalejat teisest Eesti kalanduspiirkonnast. Saaremaalt on grupis viisteist inimest, neist 12 rannakalurit ja ettevõtjat, kaks Saarte Kalanduse töötajat ning üks omavalitsuse esindaja. Kaheksa saarlast sõidab Kupu sõnul oma esimesele kalanduse õppereisile. Ühe osaleja kulu on 827 eurot, iga osaleja maksis omaosaluseks 200 eurot.

Print Friendly, PDF & Email