Linnuvaatleja leidis peata hirve (10)

Linnuvaatleja leidis peata hirve

Foto: Ainar Unus

Teisipäeva varahommikul Mullutu luhal kurgede sügisrännet jälginud harrastusfotograaf Ainar Unus leidis oma ehmatuseks hirvekorjuse, millel pea ära lõigatud.

Seda, et loom on inimese käe läbi otsa saanud, näitasid kuulihaav ja sisselõiked looma tagajalgadel.

Juba mitu aastat hobi korras loodusfotosid teinud Ainar Unus ütles, et tema jaoks oli rüvetatud loomakorjuse leidmine metsast uudne kogemus.

“Ilmselt on hirv tapetud nädal-poolteist tagasi,” arvas Unus. Loodusvaatleja nentis, et rebaseid, kes korjuse laiali oleks tassinud, ei paistnud sealkandis olevat. “Üks kährik passis eemal.”

Samuti puudusid laiba juures lohistamisjäljed. Ilmselt nüsiti hirvelt pea trofee saamiseks kohas, kuhu ta kukkus. Küll aga oli näha ATV jälgi. Miks lihakeha vedelema jäeti, võib vaid oletada.

Saarte Hääl teavitas leiust keskkonnainspektsiooni. Inspektsiooni kohaliku büroo juhataja Jaak Haameri sõnul neil Mullutu luhal tapetud hirvest seni teateid ei olnud. Pärastlõunal sõitis inspektor Mikk Varjas sündmuskohale juhtumiga tutvuma. Eilse seisuga sai inspektor öelda vaid seda, et juhtumi kohta alustati menetlus. Ühendust võetakse piirkonna jahisektsiooni inimestega, kes peavad hirvekorjuse ära koristama. Tõenäoliselt on tegemist RMK jahipiirkonnaga.

Print Friendly, PDF & Email