Turupäev tõi loomad ja põhurullid otse kesklinna

turupäev tõi loomad ja põhurullid otse kesklinna

KELLELE HAPUKURKI? Saarte Hääle kaamerasilma ette jäi suurel turupäeval värskeid hapukurke müünud Urve Lillimägi OÜ-st Raaret. Foto: Evely Aavik

Mitte keegi, kes läinud laupäeval oma sammud Kuressaare kesklinna seadis, ei pidanud tulekut kahetsema. Ilm oli ilus ja Kuressaare kesklinn põhurulle, loomi ning värsket maitsvat talukaupa täis.

Tooteid sai uudistada lustaka akordionimuusika saatel. “Näe, must lammas!” hüüdis üks väikemees, kes kesklinnas aedikus olevatele lammastele ja kitsedele teiste laste eeskujul suure õhinaga leiba nosimiseks andis. “Aedikus on talunik Kaido Eigo lambad,” teatas turupäeva juhtiv Aivar Kallas, tutvustades kõikidele uudistama tulnud inimestele, mida on turupäeval üleüldse võimalik vaadata ja osta.

Talunikud, väiketootjad ja käsitööettevõtjad kauplesid kohaliku toidu, põllu- ja metsaandide ning käsitöö ja muu taolise kraamiga. Kultuurikeskuse juurest sai osta Peipsi-ääre sibulat ja erinevaid istikuid. Kesklinnas sai aga samal ajal vaadata seenenäitust ning osta nii saaremaiseid ehteid kui ka lambavillast tehtud tooteid. Värsketest talutoodetest leidus lettidel nii juurvilju, aedvilju, marju kui ka hapukurki ja värskelt valminud pasteeti. “Tulge lambalihaburgereid maitsma,” hüüti Turuköögi leti juurest, kus pakuti uudistajatele maitsmiseks palju muudki huvitavat. Suupisteid sai seejuures nautida põhupallidel istudes ning Orissaarest kohale tulnud Viirelinnu rahvatantsurühma esinemist vaadates. Laste tähelepanu köitis aga multifilmist populaarseks saanud koeratüdruk Lotte, kes mudilastele põlletaskust kommi jagas.

Auriga kaubanduskeskuses võis SaareMaaPäevade raames uudistada kõrvitsahiiglasi, millest suurim oli Eini Lipu 173 kg kaalunud kasvandik Kellamäelt.

Print Friendly, PDF & Email