Pedaali purunemine röövis Oskar Nisult MM-i medali

Hollandis toimunud jalgratta maanteesõidu MMil juunioride 129 km pikkusel grupisõidul medalile sõitnud Oskar Nisu püsis korralikult konkurentsis, kuni lõhkus viimastel kilomeetritel jalgrattapedaali.

“Viis-kuus kilomeetrit enne lõppu olin pundi ees heal positsioonil, kui äkki käis mingi litakas ja avastasin, et pedaal oli pooleks,” rääkis Oskar Nisu, kes jätkas sõitu sisuliselt ühe jalaga.

“Terve tõusu sõitsin istudes ja paar korda libises jalg ka teiselt pedaalilt ära. Arvestades, kuidas ma viimased viis kilomeetrit sõitsin, siis ma olin ikka väga kõva. Eesmärk oli kõrge, sest tegelikult olid mul enne pedaali purunemist isegi medalimõtted,” tunnistas noor rattur.

Enne järjekordset ebaõnne kontrollis Oskar Nisu võistluse kulgu, püsis enamuse ajast liidrite hulgas ja üritas üleliigseid liigutusi vältida. See tal ka enam-vähem õnnestus.

Suure grupifinišiga lõppenud sõidus olid eestlased veel viimasel ringil hästi konkurentsis, kui Oskar Nisu ja Aksel Nõmmela läbisid viimase vaheajapunkti peagrupi eesotsas.

“Õnneks suutsin ennast taltsutada, oma nina väga ette ei toppinud ning seepärast läksin viimasele ringile hea tundega ja pundi ees,” märkis otsustava ringi keskel 8.–10. kohal sõitnud noor rattur. Siis aga puutus ühel kitsal lõigul grupi ääres sõitnud saarlase jalgrattapedaal vastu piirdeaia metallist jalga. Nisu sõnul jäi tal üks jalg ilusti pedaali sisse ja teine jalg toetus kuidagi katkisele pedaalile. “Tol hetkel oleks vist ketsiga ka parem sõita olnud,” kirjeldas ta olukorda.

Ühe pedaaliga vändates jäi saarlane peagrupist maha, kuid õnneks sai ta 500 m enne lõppu passima jäänud pundi kätte. “Aga mingit spurti polnud ühe jalaga võimalik teha,” kurtis ta.

Peagrupis lõpetanud Oskar Nisu sai kokkuvõttes Eesti parimana 38. koha. Maailmameistriks krooniti sloveen Matej Mohoric, kes edestas 56-mehelise grupi peas napilt austraallast Caleb Ewanit ja horvaati Josip Rumacit.

Alver Kivi

Print Friendly, PDF & Email