Kuhu minna

TEISIPÄEV, 25. september

KINO
Divas kl 18 komöödia “Naabrivalve”. Alla 14 a keelatud. Pilet 4 €.

TEATER
Tornimäe rahvamajas kl 20 Kärla näiteringi etendus “Mats von Kartohvel”. Tasuta. Etenduse järel pakutakse Pöide valla sünnipäeva puhul sünnipäevakringlit.

NÄITUS
Orissaare kohvikus Soneburg näitus Poola lasteraamatute illustratsioonidest. Kohvikus on üles seatud 14 postrit erinevatest raamatutest ja erinevate autorite illustratsioonidega.

Kuressaare Raegaleriis kunstnikepaari Ruti Jõgi ja Aivar Rumvolti keraamika ja õlimaalide ühisnäitus-müük “Kooskõla”.

Kuressaare kultuurikeskuse saalis Terje Kähri ja Katrin Kelpmanni Islandi teemaline maalinäitus “Tuttugasta Eyjan”. Avatud E–R kl 10–19; L kl 10–16. I ja II korrusel “Elumustrid”, Eesti Vabaõhumuuseumi pildistusi Saaremaast 1958–2008.

Saare maakonna keskraamatukogu akendel fotonäitus “Kuressaare Kultuurivara – 10 ja eelkäijad”.

Ajamaja galeriis Virge Nemvaltsi akvarellid läbi aegade. Avatud E–R kl 8–18; L kl 8–16.

KOLMAPÄEV, 26. september

KINO
Divas kl 18 komöödia “Naabrivalve”. Alla 14 a keelatud. Pilet 4 €.

TEATER
Kuressaare linnateatris kl 19 A. Kitzberg/V. Uibo “Kauka jumal”. Saaremaa rahvateater. Piletid hinnaga 8/6/3 eurot müügil teatri kassas.

SPORT
Kuressaare lauatenniseklubi Tops kutsub kl 17 mängima lauatennist. Uute treeninggruppide moodustamine. Võta kaasa reket ja vahetusjalatsid!

ÜLESKUTSE

Tule tangot tantsima!

Enamik uurijaid on seisukohal, et Argentiina tango kui tants tekkis 19. sajandi lõpuaastatel Rio de Plata jõe ümbruses asuvates Buenos Airese, Montevideo ja Rosario linnas. Just Buenos Airesel oli kõige rohkem eeldusi kasvada tangopealinnaks, kuna sealne elanikkond kasvas tänu immigratsioonile põhiliselt Euroopast määratu kiirusega.Äärelinnades elavaid sisserändajaid iseloomustas segu melanhoolsusest, ebakindlusest, võitlusvaimust ja uhkusest. Paljude tangouurijate arvates on nimelt sellisest tunnete kombinatsioonist saanudki alguse nii Buenos Airese kui ka tango vaim.

Tangoviise mängiti alguses põhiliselt kolme instrumendi – flöödi, kitarri ja viiuliga. Hiljem müütiliseks ja populaarseimaks muusikariistaks saanud lõõtspillisarnast bandoonioni hakati tango saateks mängima alles 20. sajandi alguses.

Argentiina tango on tantsijaid kaasa haaranud juba üle 100 aasta. Tangot armastavad nii tantsijad kui pealtvaatajad just tema ilu, kire, dramaatilisuse ja kaasahaaravuse pärast. Tangot tantsima õppimisel on olulisim improvisatsiooniline liikumine ja oma partneri ning teiste tantsupõrandal olevate paaridega arvestamine.

See on tants elust enesest ja eriti suhtest naise ja mehe vahel. See ei ole ainult tantsufiguuride kogum, see on terve lugu, mis jutustab kirest, õrnusest, armastusest. See on kirglik paaristants.

Argentiina tango ja salsa on väga populaarsed kõikjal maailmas ning omandatud tantsuoskus on väärt varandus reisile kaasa võtmiseks, kuhu iganes lähete. Ka Eesti suuremates linnades tegutsevad mitmed Argentiina tango ja salsa klubid.
Nüüd on ka Kuressaares võimalik seda imelist tantsu õppida 20.–21. oktoobril Kuressaare kultuurikeskuses. Esimene kokkusaamine on laupäeval, 20. oktoobril kl 15 ja teine sama päeva õhtul. Jätkatakse pühapäeva hommikul. Kokku toimub 4 treeningut ja iga kord 90 minutit korraga.

Õpetaja on Karmen Ong Tallinnast. Kogu kursuse hind on 25 eurot inimese kohta. See on intensiivkursus algajatele ning ei eelda mingit varasemat tantsuoskust. Selleks aga, et teada saada, kas see tants huvitab ka saarlasi, on kindlasti vajalik eelnev registreerimine 5. oktoobriks aadressidel: eena.mark@kuressaare.ee, tel 52 80 581; 45 20 705 või karlihiljakitt@kuressaare.ee, tel 52 31 626; 45 56 132.

Argentiina tango on kahtlemata üks maailma kaunemaid tantse, millest võib heas mõttes sõltuvusse sattuda – mees saab olla tõeline mees, naine saab olla tõeline naine. Sind ootab põnev ning eriline maailm.

Hilja ja Kaarel Kitt

Print Friendly, PDF & Email