Koslep jäi andmata

Koslep jäi andmata

EDUKAIM PAATKOND: Arvo Sõrm ja Indrek Ivanov püüdsid kokku 14 kala kogukaaluga 48 kg. Foto: Arlin Kirr

Laupäeval peetud kalapüügivõistlus Koslep jäi seekord viiki. Koslepi näol on tegemist kaks korda aastas toimuva sõbraliku jõukatsumisega, millega saarlased mandrimeestele spinninguga haugi püüdmises koha kätte tahavad näidata. Sellest soovist on ka tuletatud ettevõtmise omapärane nimi.

“Võistlus algab päikesetõusul ja kestab kella neljani pärastlõunal,” rääkis ürituse peakorraldaja Aivar Sõrm, kes on ühtlasi saarlaste meeskonna kapten. Sõna “meeskond” polegi seejuures päris täpne. Koslepil osales seekord ka neli naist. Sõrme arvates on võistlejad küll erineva tasemega, aga päris pühapäevaõngitsejaid sinna ei satu.

Saarlaste rivistuses on ka palju “võõrleegionäre”. Meeskonda kuulumise eeltingimuseks ei ole mitte niivõrd kodakondsus, kuivõrd saarlasliku mõtte- ja käitumisviisi olemasolu. “Lihtsalt kena inimene peab olema,” nentis meeskonna kapten Sõrm.

Ilma üle Sõrm ei nurisenud. Kuigi tuult oli üsna palju, ei sadanud vähemalt vihma. Võistlusarvestusse läks 75 kala. Püütud kalade arv oli poole suurem, aga alla kilosed kalad lasti paadist vette tagasi. “Sohitegemist pole karta, sest paadis kaasasolevat kaalu jälgivad mõlemad osapooled väga pingsalt,” väitis Sõrm.

Kuigi saarlaste meeskonna kalasaak oli Sõrme arvates pisut raskem, lepiti viigiga, sest arvestust peetakse 100 g täpsusega, millest tulenev viga andiski mandrimeestele seekord viigi. Kaldale toodud kalad jagati osavõtjate vahel ära nii, et keegi ei pidanud tühjade kätega koju minema.

Print Friendly, PDF & Email