Kadiriin vajab sooja tuba (26)

Kadiriin vajab sooja tuba

PALUVAD ABI: Kõik head inimesed, kes soovivad Kajat ja Kadiriinu aidata, saavad seda teha, annetades raha Kaja Lausi arvele nr 1101357282 Swedbankis, märksõnaga Kadiriinu abistamiseks. Iga annetatud euro on abiks. Foto: erakogu

Üksinda sügava puudega last kasvatav ema vajab kõikide heade inimeste abi, et saada kokku raha uue ahju ja pliidi ehitamiseks.

“Olen mõõtnud ühes toas talvel temperatuuriks viis kraadi,” rääkis sügava puudega lapse ema Kaja Laus, selgitades samas, et kütab küll talvel elektriga, saamaks lisasooja, kuid see läheb väga kalliks. Varem ei ole Kaja oma murega kuhugi pöördunud, sest lootis ahju ehitamisega ise hakkama saada.

“Olen mitu aastat otsinud ja lootnud, et leian sobiva töö ning panen raha kõrvale,” rääkis ta, nentides, et kahjuks ei ole see õnnestunud, sest erivajadustega lapse kõrvalt ei ole iga tööd lihtsalt võimalik vastu võtta. Kaja kodus küttekehade olukorraga tänavu tutvumas käinud korstnapühkija ütles, et suitsu sisse ajav ahi tuleb lammutada, sest seda ei tohi kasutada. Väikeses kolmetoalises korteris on olemas ka pliit, kuid see on vana ja soemüür ei salvesta sooja.

“Korraks on vaid soe, kui süüa teha,” rääkis Kaja, lisades veel, et pliidiraud läks ka katki.

Viimases hädas võttis üksikema ühendust mittetulundusühinguga Elu Jaoks. MTÜ juht Eve Nelis selgitas, et kahjuks nende oma eelarve ei võimalda rahalist toetamist. Nelis aga otsustas siiski abivajajat aidata ning uuris Aseris asuvast tellisetehasest Wienenberger, kas on võimalik neilt ahju ehitamiseks kive saada.

“Nad olid nõus,” rõõmustas Nelis. Samuti aitas üks Kuressaare ehitustarvete kauplus kivid Kuressaarde tuua ning üks veoteenust osutav mees tõi kivid Kajale koju kätte. Kahjuks soovisid kaks viimast abistajat anonüümseks jääda.

Kuna kivid on olemas, vajatakse nüüd raha, et osta veel vajalikud segud ja detailid ning maksta pottsepale. Teine võimalik variant on leida keegi, kes on valmis küttekolded tasuta valmis ehitama, kuid siis oleks lisadetailide ostmiseks ikkagi raha vaja. Ahju lõplikuks valmimiseks vajaminev summa on 2300 eurot, seal sees on ka tööraha pottsepale (koos lammutamisega).

Print Friendly, PDF & Email