Väikelaevaehituse kompetentsikeskusest sai “Ajujahi” partner (7)

Väikelaevaehituse kompetentsikeskusest sai ettevõtluskonkursi “Ajujaht” koostööpartner aastateks 2012–2015. Keskuse roll konkursil on toetada uusi äriideid väikelaevaehituse valdkonnas.

Uute äriideede leidmiseks aitab TTÜ Kuressaare kolledži väikelaevaehituse kompetentsikeskus leida eksperte Maailmakohviku korraldamisel Tallinnas ja Tartus, osaleb valdkondlikel teemaõhtutel ja nõustab ning aitab leida mentoreid väljavalitud ideedele. Nn Maailmakohvik on kaasamismeetod, mis võimaldab algatada olulisi vestlusi, kaasata erinevaid osapooli, leida olemasolevatele probleemidele lahendusi ning ühiselt otsida tulevikku mõjutavaid uudseid ideid. Uusi äriideid saab väikelaevaehituse kompetentsikeskus vajadusel toetada tehniliselt oma peagi valmiva laboribaasiga.

Ettevõtluskonkursile on kaasatud kompetentsikeskused üle Eesti ning selle eesmärk on kindlustada osalejatele vajalik spetsialistide toetus ja samuti aidata kaasa regionaalsele arengule. Väikelaevaehituse kompetentsikeskuse juhataja Anni Hartikaineni sõnul on regionaalsete kompetentsikeskuste kaasamine ettevõtluskonkursile väga tervitatav.

“Teatud spetsiifilistes valdkondades asub oskusteave pealinnast väljaspool ning kompetentsikeskuste kaasamisega tagatakse “Ajujahil” osalejatele ka neis valdkondades tugi ning toetus,” ütles Hartikainen, kelle sõnul võib tänu sellele loota ka suuremat konkursil osalejate arvu Eesti piirialadelt, mis on regionaalarengu aspektist väga oluline.

Ettevõtluskonkursi tutvustusüritus Saaremaal toimub kõikidele huvilistele Kuressaare kolledžis juba järgmisel kolmapäeval, 26. septembril kell 14. “Ajujahi” 6. hooaeg avatakse ametlikult 27. septembril kell 14 Tallinnas Solarise keskuses.

Print Friendly, PDF & Email