Haigekassa: õdede palka saab tõsta 6, arstidel 3 protsenti

Reedel kogunenud haigekassa nõukogu kiitis heaks järgmise aasta eelarve koostamise põhimõtted, mille kohaselt on võimalik tõsta õdede ja hooldajate palka järgmisel aastal vähemalt kuus ja arstidel vähemalt kolm protsenti.

Haigekassa hakkab koostama 2013. aasta eelarve projekti lähtudes kogu aasta kulust 841 miljonit eurot, mis on 55 miljonit eurot suurem kui käesolevaks aastaks planeeritud kulud, teatas haigekassa.

Haigekassa nõukogu esimees, sotsiaalminister Hanno Pevkur ütles pressiteates, et otsus sündis nõukogus ühehäälsena. “Kõik nõukogu liikmed olid päri sellega, et õdede ja hooldajate palka tuleb tõsta kaks korda rohkem,” lausus Pevkur.

“Samuti tuleb arvestada, et järgmisel aastal alaneb ka töötuskindlustusmakse ning see jätab töötajatele veel 1,2 protsenti rohkem raha kätte,” märkis Pevkur. “Sisuline palgatõus on rohkem kui seitse protsenti õdedel ning rohkem kui neli protsenti arstidel.”

Otsuse kohaselt planeeritakse lisanduvate vahendite arvel võrreldes 2012. aastaga kolm protsenti enam rahalist ressurssi ka üld- ja eriarstiabi ning 15 protsenti hooldusravi kättesaadavuse tagamisele.

Nõukogu koguneb 2013. aasta eelarve esimeseks lugemiseks 19. oktoobril.

Print Friendly, PDF & Email