Vanaaja asjade näitus Pihtla koolis

Vanaaja asjade näitus Pihtla koolis

NÄITUS ON AVATUD: Lindi aset täitnud vana takuse nööri lõikasid läbi 4. klassi õpilased Mariliis Albert ja William Vallaste. Foto: Kaili Kaasik

9. septembril oli teadupärast vanavanemate päev. Kuna õppeaasta oli selleks ajaks kestnud vaid napilt nädala jagu päevi, polnud Pihtla lasteaia- ja koolilapsed veel jõudnud uusi laule ja tantse, mida vanaemadele, vanaisadele esitada, selgeks õppida. Seetõttu otsustati piirduda õnnitluskaartide meisterdamisega.

Kaartidel oli aga lisaks õnnitlusele palve saata lapselapsega kooli-lasteaeda esemeid oma lapsepõlvest või noorusajast. Ka Pihtla kooli töötajad tõid näitusele huvitavaid eksponaate, mis meenutasid nende vanavanemate nooruspõlve.

Nii saadigi kokku omanäoline väljapanek, mis sai nimeks “Vanaaja asjade näitus”. 12. septembril toimus Pihtla kooli vastremonditud fuajees näituse avamine. Lindi aset täitnud vana takuse nööri lõikasid läbi 4. klassi õpilased Mariliis Albert ja William Vallaste. Direktor Elna Õunpuu ütles avasõnad ning juhtis tähelepanu mõnedele huvitavamatele eksponaatidele, mille otstarvet oli tänapäeva lastel päris keeruline ära mõistatada.

Koolipoiste seas tekitas erilist elevust vanaaegne juukselõikamismasin, millega pahandust teinud koolipoiste pead omal ajal niimoodi kiilaks aeti, et pähe jäänud vaid tutistamiseks mõeldud juuksesalk.

Põnevat vaatamist jagus näitusel veelgi – vanadest tööriistadest, mänguasjadest kuni veel hiljaaegu kasutusel olnud vinüülplaatideni. Kuna näituse avamispäeva õhtul toimus Pihtla kooli lapsevanemate koosolek, said ka emmed-issid vanu asju vaadates nostalgitseda.

Näitus jääb avatuks järgmise esmaspäevani. Nii et keda huvitab, astuge Pihtla koolist läbi!

Kaili Kaasik

Print Friendly, PDF & Email