Pärna tänava elanikud olid ööpäev veeta (1)

Pühapäeval juhtunud veeavarii jättis osa Kuressaare Pärna tänava elanikke peaaegu ööpäevaks veeta. Kuressaare Veevärgist kinnitati Saarte Häälele, et remonditöid ei olnud võimalik nädalavahetusel teha.

“Kuressaare Veevärgist öeldi, et pühapäeval ei tehta midagi,” rääkis Saarte Häälele Pärna tänava elanik Sven Sevastjanov. Tema sõnul likvideeriti rike esmaspäeva hommikul kohe, töö võttis aega vaid poolteist tundi ning kaheksa korteriga elamu ja ka mõne individuaalmaja elanikud said siis viimaks vee tagasi. Kuigi inimesed olid rahul, et vee tagasi said, tekitas neis küsimusi see, miks ei saanud avariid likvideerida kohe pühapäeval.

“Kui see oleks juhtunud mõnes suures elamurajoonis, siis oleks ilmselt kohe brigaad välja aetud,” arvas Sevastjanov, lisades, et ometi on ettevõtte kodulehel kirjas, et kopp-laaduri tööd on võimalik tellida ka nädalavahetusel. Inimesed mõistavad, et avariisid juhtub ikka, aga peaks ju ometi olema võimalik rike kohe ka likvideerida.

Kuressaare Veevärgi jaotusvõrkude juhataja Arthur Pärn tunnistas, et Pärna tänav 10 maja ees olnud riket nad tõepoolest pühapäeval kohe likvideerima ei tormanud.

“Meie jõududest üksi oleks väheks jäänud,” selgitas Pärn, kelle sõnul ei olnud põhjuseks ainult see, et oli parajasti puhkepäev, vaid see, et veevärgil endal kaevetehnika puudub ning pealegi on kaevamine linnatänaval seotud eriliste riskidega.

“Isegi kui meie oleksime välja tulnud, oleksin pidanud kohale tellima ka Eesti Energia mehed ja Elioni mehed, sest sealt kõrvalt jookseb kõrgepingekaabel,” selgitas Pärn. Tema sõnul peaks olema ka Kuressaare linnavalitsuse määruses selline koht, kus on kirjas, kui palju inimesi ja kui kauaks ilma veeta jätta tohib.

“Seega ei olnud Pärna tänava olukord absoluutselt katastroofiline,” märkis Pärn, kes soovis veel lisada, et kui inimesed nädalavahetusel Kuressaare Veevärgi töötajatele helistavad, võiksid nad olla viisakad, sest töötajad ei ole ju süüdi. Seekord olevat vihane kodanik rääkinud inetult ja kasutanud ebatsensuurseid sõnu.

Veeavarii põhjustas katki läinud vana malmtoru.

Print Friendly, PDF & Email