Madis Tiik arendab Soome e-tervishoidu

Madis Tiik, kunagi Saaremaal töötanud ja tänane Vormsi perearst, kutsuti Soome innovatsioonifondi Sitra juurde hindama e-tervishoiu teenuseid. Kuna Eesti digilugu on Soomes tihti positiivseks eeskujuks toodud, on ta haaratud ka Soome vastava süsteemi arendamisse eksperdina.

Madis Tiik ütles Saarte Häälele, et eelkõige on tema töö Soomes hinnata e-tervishoiu ja telemeditsiini teenuseid, mis toetaksid inimeste enesega toimetulekut ja iseseisvat hakkama saamist. Tänane tehnoloogiatase annab erinevaid võimalusi nii kroonilisi haigusi põdevate inimeste tervise jälgimiseks kui ka vanuse või haiguse tõttu sotsiaalsesse isolatsiooni jääda võivate inimeste toimetulekuks. Ta ütles, et on hästi kursis ka Saaremaal-Hiiumaal koostöös Soomega tehtava Virtu-projektiga, mille raames arendatakse suhtlemiskanalit vanuse või liikumispuude tõttu väheliikuvatele inimestele.

Madis Tiik ütles end lootvat, et saab Sitra juures kasutada oma Eestis saadud kogemusi nii e-tervishoiu arendamisel kui ka presidendi nõunikuks olemise perioodist. Loomulikult annab lisaväärtuse ka töö perearstina.

“Vormsi perearst olen ikka edasi,” kinnitas Tiik. Tema töögraafik on seatud nii, et vähemalt kord nädalas jõuab ta Vormsi saarele ise patsiente vaatama, aga mitu korda päevas suhtleb telefonitsi või arvuti vahendusel sealse tubli pereõega, uuendab retsepte ja konsulteerib.

Print Friendly, PDF & Email