Laur Teäri juubelikontserdi tulu toetab rahvamaja (13)

Laur Teäri juubelikontserdi tulu toetab rahvamaja

KULDNE TRIO: Juubilar Lauriga (paremal) koos teevad sõud vend Jaen Teär ja onupoeg Andrus Vaher. Tagant paistab ka ürituse õhtujuht Evert Paas. Foto: Kaie Saar

Laur Teäri sünnipäevakontserdi tuluna koguti Kihelkonna rahvamaja saali akustika parandamiseks 1000 eurot.

Laupäeval Kihelkonna rahvamajas toimunud Laur Teäri sünnipäevakontserdil koguti rahvamaja saali akustika parandamiseks 1000 eurot 40 senti ja 5 latti. Sissepääs maksis 5 eurot ja nii võib lihtsalt arvutada, et oma osa heategevaks annetuseks andis ligi 200 inimest.

Kontserdi lõpul ulatas Laur Teär kogutud raha rahvamaja juhataja kohusetäitjale Annika Allakule.

Annika Allak ütles, et kogutud summa on tänuväärt ja vajalik algus rahvamaja saali akustika parandamiseks. “Saalis on välja ehitatud eenduvaid nurki, ventilatsiooniavad paiknevad ebasobivalt ja laest alla rippuvad valgustid peegeldavad helisid omakorda tagasi,” loetles Annika Allak neid asju, mille tõttu saali akustika kehvavõitu on.

Kaja ja helide tagasipeegeldumine tekitavad olukorra, kus vahel pole lava peal lauldava sõnadest võimalik aru saada. Teäri sünnipäevakontserdiks oli saal tagurpidi paigutatud – päris lava jäi kuulajate selja taha.

Kogutud summaga akustikat korda teha ei saa, aga midagi juba parandada annab. Näiteks aitaksid kaja vähendada paksud kardinad. Kas võtta ette mõni lihtsam ja kättesaadavam osaline ajutine lahendus või koguda raha juurde ja teha kunagi hiljem akustika parandamiseks suuremaid töid, seda suudavad hinnata spetsialistid. Eks nendega nüüd asja arutada tulebki.

Annika Allak ütles, et tema teada on see esimene kord, kus heategeva üritusega rahvamaja toetuseks raha kogutud on. “Suur tänu Laurile selle ilusa teo eest,” sõnas Allak.

Print Friendly, PDF & Email