Kuressaare Soojus langetas hinda (6)

AS-i Kuressaare Soojus nõukogu otsustas algavaks kütteperioodiks soojahinda Kuressaare võrgupiirkonnas langetada.

Nõukogu esimees Rein Kallas kinnitas Saarte Häälele, et selline otsus võeti eile tõepoolest vastu. Senine soojusenergia müügihind Kuressaare võrgupiirkonnas oli alates mullusest 1. oktoobrist 55,75 eurot/MWh (koos käibemaksuga). Uus soojusenergia hind Kuressaare võrgupiirkonnas on koos käibemaksuga 53,83 eurot/MWh.

Rein Kallas märkis, et soojafirma nõukogu eesmärk on alati olnud hoida soojahind Kuressaare elanikele vastuvõetav. Muu hulgas on nüüdne hinnalangus tingitud aga ka konkurentsiametiga kooskõlastatud hinnavalemist. “Viimasel hinnatõusul läinud aasta oktoobris anti meile luba sellise hinnaga, nagu praegu kehtis, müüa maksimaalselt 63 000 MW/h soojust, misjärel pandi kohustuseks hinda alandada. Seda me nüüd tegime,” selgitas soojafirma nõukogu esimees. Rein Kallase kinnitusel langeb soojusenergia hind tagasiulatuvalt tänavu 1. septembrist.

Eraldi kooskõlastamist uus hind enam ei vaja. “Kui kaua see uus hind kehtib, ei oska öelda. Läheme seoses kombijaama valmimisega ka uut hinda küsima, aga meie eesmärk ei ole Kuressaares lähiajal soojahinda tõsta,” kinnitas Kallas.

Print Friendly, PDF & Email