Kuhu minna

KOLMAPÄEV, 19. september

KINO
Divas kl 18 õuduspõnevik “Abraham Lincoln: Vampiirikütt”. Alla 14-a keelatud. Pilet 4 €.

ÜRITUS
Kuressaare ametikooli 90. sünnipäevale pühendatud sügisjooks ja -kõnd “Terves koolis terve vaim” Upalt linna. Distants 6 km. Algus kl 14 ametikooli Upa töökodade hoone eest. Lisaks ametikooli õpilastele ja õpetajatele on jooksma või kõndima oodatud ka kooli vilistlased ja linnarahvas. Lisainfo www.ametikool.ee ja Facebookis.

TANTS
Club Privilege’is pidu hommikuni.

NELJAPÄEV, 20. september

KINO
Divas kl 18 õuduspõnevik “Abraham Lincoln: Vampiirikütt”. Alla 14-a keelatud. Pilet 4 €.

Kuressaare Linnateatri Teatrikinos kl 18 provokatiivne tervisefilm “Kahvliga skalpelli vastu”.

KONTSERT
Kuressaare kuursaali kinosaalis kl 20 Lupa Santiago ja Villu Veski Quartet (BRA-EST). Pilet eelmüügist 8 eurot, sooduspilet 6 eurot. Kontserdipäeval pilet 10 eurot, sooduspilet 8 eurot.

TEATER
Kärla rahvamajas kl 20 Kärla valla näiteringi etendus “Mats von Kartohvel”. Pilet 3 eurot.

ÜRITUS
Kuressaare Rahva Raamatus Ferrumi kaubamajas kl 17 esitleb kirjastus Varrak Sandra Vungi raamatut “Kodused ja maitsvad taimetoidud. 100% taimne”.
Kohal on autor, kes pakub raamatu retseptide järgi valminud hõrgutavaid suupisteid. Taimetoidu austajate hulgas hinnatud interneti retseptilehe www.taimetoit.ee perenaise Sandra Vungi esimene täismahus raamat! Autori eesmärk oli raamatusse koguda eelkõige kõhtu täitvad, soodsad, tervislikud ja lihtsad taimsed toidud, mis paneksid ka kõige paadunuma lihasööja rahulolust mõmisema ja kogenud taimetoitlase huviga katsetama. Raamatu alapealkiri “100% taimne” tähendab, et retseptid ei sisalda ka piima ja mune, mistõttu sobivad hästi ka allergikutele.
Sandra Vungi on täistaimetoitlane olnud viis aastat ning selle aja jooksul välja mõelnud ja valmistanud väga palju taimseid toite. Temalt on varem ilmunud ajakirja Pere ja Kodu retseptilisana “Sandra Vungi taimetoidud”. Samuti on tal juba küllaltki suur järgijaskond taimetoit.ee Facebooki fännilehel www.facebook.com/taimetoit.

TANTS
Kodulinna lokaalis disko. Sissepääs tasuta.

SPORT
Kuressaare golfiväljakul Saaremaa Tour XXI osavõistlus golfis.

TULEKUL
Saare maavalitsus, Saare maakonna pensionäride ühendus ja Saaremaa naiste ümarlaud korraldavad laupäeval, 29. septembril Kuressaare kultuurikeskuses kl 11 ülemaailmse eakate päeva tähistamiseks konverentsi teemal “Tervena ja aktiivsena vananemine”.
Räägitakse vaimsest ja füüsilisest tervisest, vigastuste vältimisest ja ohutust elukeskkonnast. Päeva lõpus tantsitakse. Osalemine on tasuta. Finantseerib Eesti haigekassa projektist “Vigastuste vältimine Saare maakonnas”.
Ootame rohket osavõttu nii linnast kui ka maalt!

ÜLESKUTSE
Algab üle-eestiline aktsioon “Sööme ära!”
Tervise arengu instituut alustab tänasest üldrahvalikku aktsiooni “Sööme ära!”, mille eesmärk on meelde tuletada soovitust süüa päevas vähemalt 5 portsjonit ehk 5 peotäit puu- ja köögivilju ning näidata, et paljude jaoks keerulisena näiva ülesande täitmine ei olegi tegelikkuses nii vaevaline, kuid on tervise seisukohast väga oluline.
“Aktsiooniga soovime tervise edendamisse kaasata kõik Eestimaa elanikud, et selgitada välja enim puu- ja köögivilju sööv kodupaik,” ütles tervise arengu instituudi toitumisekspert Tagli Pitsi. “Kõik, kes tahavad aidata oma kodukandil saada piirkonnaks, kus elab enim puu- ja köögivilju söövaid inimesi, saavad seda teha veebilehel toitumine.ee.”
Puu- ja köögiviljade söömine on üks tervisliku toitumise põhilistest näitajatest. Samas näitab tervise arengu instituudi uuring, et viis ja enam portsjonit sööb igapäevaselt vaid 10% inimestest. 24% inimestest ei söö iga päev üldse puu- ja köögivilju ning pooled Eesti inimestest (49%) söövad ainult ühe või kaks portsjonit puu- või köögivilju päevas.
Kampaania tarbeks valmistatud videoretseptid ja koostööpartnerite pakkumised leiab samuti veebilehelt toitumine.ee. Kampaanias löövad kaasa ka pea kõik maakonnad, kus kohalikes omavalitsustes pakutakse kokanduskursusi ja viiakse läbi retseptivõistlusi. Kampaania kestab oktoobri keskpaigani ning seda rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi programmist “Tervislikke valikuid toetavad meetmed 2012”.

Maris Jakobson
Tervise Arengu Instituudi avalike suhete nõunik

Print Friendly, PDF & Email