KG ja Kärla kodu-uurijad tõid saarele kaks võitu (1)

Üleriigilisel kodu-uurimistööde konkursil said oma vanuseastmes võitja tiitli Kuressaare gümnaasiumi 5.c klass ja Kärla põhikooli 6. klass.

Kuressaare gümnaasiumi (KG) klassiõpetaja Raina Tiidovee rääkis Saarte Häälele, et KG võidukad õpilased võtsid mõõtu 3.–4. klasside arvestuses, Kärlale võidu toonud õpilased olid edukad aga 5.–6. klasside arvestuses. “Kuna töö tegime eelmisel aastal, siis sellest ka selline arvestus,” selgitas Tiidovee, kuidas praegused 5. klassi õpilased kvalifitseerusid 3.–4. klasside arvestusse. Mõlemast koolist kuulus võistkonda terve klassitäis lapsi.

Töö teema oli “Mäng on väikese inimese töö” ning selle raames uurisid KG lapsedoma emade, isade või vanavanemate mänge. “Panime klassiga kokku ühise töö, mille paksuseks sai 46 lehekülge. Arvan, et lapsed said selle tööga hästi hakkama,” sõnas Tiidovee.

Ta avaldas suurt tänu kõikidele vanematele ja vanavanematele, kes rääkisid lastele oma lapsepõlve aegsetest mängudest. “Uurimistööd tehes jõudsid mitmed lapsed järeldusele, et vanal ajal puudusid arvutid, nutitelefonid ja muud huvitavad vidinad, aga sellele vaatamata oli vanematel ikkagi huvitav lapsepõlv,” tõdes Raina Tiidovee.

Kärla põhikooli 6. klassi (töö tegemise ajal 5. klassi) juhataja Kadriann Saar (pildil) kinnitas Saarte Häälele, et jäi oma klassi laste ja nende tööga väga rahule. “Töö oli meil kõigi 10 õpilase vahel ära jaotatud, terve aasta tegutseti ning see oli tõesti ikka tõsine uuring,” tõdes Saar. Nimelt jagasid Kärla õpilased laiali ankeetküsitlused, saamaks teada Kärla põhikooli laste vanemate ja vanavanemate mänguasjade eelistusi.

“Vaatasime, kui palju mängisid vanemad ja vanavanemad looduslike, ise valmistatud mänguasjadega,” märkis Kadriann Saar. Kodu-uurimistööde konkursi juures oli tema arvates ääretult tore see, et lastel tuli kogu töö valmis kirjutada käsitsi. “Selle töö jagasime kõigi vahel ära, igaüks kirjutas veidi ja illustratsioonid tegime samuti, nii et see oli täiesti korralik kollektiivne töö,” kinnitas ta.

Kokku osales konkursil 10 maakonda, 28 kooli ja 70 tööd. Võistluse korraldasid Johannes Käisi selts ja Paide ühisgümnaasium. Paide oli ka linn, kus võistkondade esindajad käisid läinud reedel konkursi lõpetamisüritusel.

Print Friendly, PDF & Email