SOL hakkab lagunema (16)

Eelmisel aastal Kaarmast ilma jäänud Saaremaa omavalitsuste liit kaotab üsna pea ka Kuressaare ja Lümanda, liidust lahkumise mõtteid mõlgutavad teisedki omavalitsused.

Kui Kuressaare linnavalitsus saatis volikogule SOL-ist lahkumise otsustamise eelnõu eelmisel teisipäeval, siis Lümanda vallavolikogu kuulab vallavanem Jaanika Tiitsoni vastavat ettekannet eeloleval reedel.

Nõupidamistel viibinud vallavanemat Saarte Häälel eile kommentaarideks tabada ei õnnestunud, kuid vallasekretär Eevi Kiks edastas, et volikogule esitatud eelnõus lõpetatakse Lümanda liikmelisus 1. jaanuarist 2013.

Leisi volikogu kuulas vallavanem Ludvik Mõtlepi mõtteid omavalitsusliidus toimuvast käärimisprotsessist eile.
SOL-i esimees Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam jäi napisõnaliseks ega soovinud liidus toimuvat lagunemiseks nimetada.

“SOL-i juhatuse koosolek toimub neljapäeval, 20. septembril, päevakorras on käesoleva aasta tegevuskava täitmine ja tuleva aasta tegevuste arutelu,” oli Raimu Aardami ainus kommentaar eile.

Kärla vallavanem Villi Pihl rääkis, et Kärla on teemat arutanud, kuid paljugi sõltub sellest, mida otsustab eeloleval neljapäeval SOL-i juhatus.

Eelmisel nädalal Kadi raadio “Keskpäevatunnis” rääkis Raimu Aardam, et ei nõustu SOL-i veel maha matma, kuid edasimineku otsustab liikmeskond.

“Vaatame, missugune on ressurss ja võimalus edasi minna ja kas tahe on olemas,” kommenteeris Aardam eelmisel kolmapäeval avalikuks tulnud infot, et lisaks Kaarmale astub liidust välja ka Kuressaare.

Aardam nentis, et linna osalus on neljandik omavalitsusliidu eelarvest, liikmemaksu tõstmine pole mõeldav ja seega tuleks hakkama saada “selle rahaga, mis järele jääb”.

Print Friendly, PDF & Email