Näotu lugu: pererahvas ei märganud koera vigastust (15)

Näotu lugu pererahvas ei märganud koera vigastustNeljapäeva õhtul leiti Kuressaares Piiri tänavalt raskelt vigastatud kiibistamata koer. Päästjad toimetasid koera loomakliinikusse, kus kaheldi, kas loom elab nädalavahetuse üle või mitte. Õnneks on koer nüüdseks paranemas.

“Väga näotu lugu,” ütles Kuressaare linna heakorra järelevalve spetsialist Heino Vipp. Ta rääkis, et tegemist on juhtumiga, kus probleemne pere on võtnud endale looma, kuigi poleks pidanud seda tegema. “Inimestel tuleb ikka põhjalikult kaaluda, enne kui nad endale looma võtavad. Ta ei ole mitte “nagu pereliige”, vaid ta ongi pereliige,” rõhutas Vipp.

Koeral on käpp vigastatud. Lisaks on tal sügav torkehaav reiel ja veremürgitus. “Oli suur tõenäosus, et ta ei ela nädalavahetust üle,” rääkis Vipp.

Nüüdseks on koera omanikud tuvastatud ja loom neile üle antud. Koeraomanike sõnul olevat koer aiast välja pääsenud.
Heino Vipp oletas, et koera oli keegi kas hangu või millegi muu teravaga löönud. Hooletusse jäetud haav hakkas mädanema. “Kui inimesed oma looma eest hoolitseksid, siis oleksid nad ammu märganud, et tal see haav on,” sõnas Vipp. Samas ei olnud loom sugugi alatoidetud.

Koeraomanikeni juhtisid linna heakorraspetsialisti kaaskodanikud, kes tundsid selle pere looma ära. Seda, et omanikud koera eest edaspidi hoolt kannaksid, hakkab linna heakorraspetsialist isiklikult kontrollima.

Print Friendly, PDF & Email