Legendaarse filmimehe arhiiv sai digiteeritud (3)

Legendaarse filmimehe arhiiv sai digiteeritud

Foto: Saaremaa muuseum

Saaremaa muuseum viis lõpule Endel Kurgpõllu (fotol) arhiivi digiteerimise. Kokku on muuseumil 200 tunni jagu liikuvaid pilte erinevatest sündmustest.

Muuseumi direktori Endel Püüa sõnul on kogus üsna palju Saaremaa ühisgümnaasiumi puudutavat materjali, kuna Kurgpõld oli koolis füüsikaklassi juhataja. “Filmid peaksid huvi pakkuma just C-klassi vilistlastele perioodist 1969 kuni 1980-ndate esimene pool,” märkis Püüa.

Palju on ka Saaremaa sündmusi kajastavaid kaadreid. “Alates 1990-ndate algusest kuni filmimehe surmani 2007. aastal. Üks osa sellest on pikemad lood mitmesugustest üritustest ja tähtpäevadest, teine osa jälle kunagi ETV-le, Kanal 2-le ja Kadi TV-le tehtud kaastöö,” loetles Püüa materjale, mis olid videokassettidel ja 16 mm filmil.

Muuseum on Kurgpõllu materjale juba ka kasutanud nii lähiajaloo ekspositsiooni kui ka 1941. aasta massimõrva käsitleva püsinäituse tarbeks. SÜG-i füüsikaklassi tegemistest rääkivat filmi näidati kevadisel muuseumiööl. Kogu videomaterjal on muuseumi filmi- ja fonokogus, kus asjaosalised saavad materjaliga kohapeal tutvuda ja endale ka koopiaid tellida.

Filmid jõudsid muuseumisse tänu Kurgpõllu pärijatele, kes 2007. aastal surnud mehe materjalid muuseumile ülevaatamiseks andsid.

Endel Kurgpõllu pärandus pole muuseumile vaid filmimaterjal. “Peale filmi- ja videomaterjali saime sealt mitmesuguseid 1970-ndatest aastatest pärinevaid esemeid ja mööblit, mida on nüüd võimalik näha linnuse Kaitsetornis eksponeeritud korteris,” rääkis Püüa.

Print Friendly, PDF & Email