Keskerakond asus ümber korraldama linnavolikogu komisjone (3)

Keskerakonna Saaremaa piirkond kutsus oma juhatuse otsusega linnavolikogu komisjonidest tagasi juba aprillis erakonnast välja astunud volinikud Aivar Aru, Ants Tammlehe ja Piret Sarjase.

7. septembril toimunud Saaremaa piirkonna koosoleku protokollist nr 4 nähtub, et piirkonna juhatus otsustas ühtlasi nimetada linnavolikogu komisjonide liikmeteks Keskerakonna liikmed Rein Sepp, Viljar Kesküla, Helle Kukk ning Astrid Sepp.

Kolmanda punktina otsustas piirkonna juhatus nimetada Kuressaare linna hallatavate sihtasutuste nõukogudesse Viljar Kesküla (Kuressaare Soojus), Mart Mäekeri (Kuressaare Veevärk), Lea Kuldsepa (Kuressaare Hoolekanne) ja Mati Põllu (Kuressaare haigla).

Lõpetuseks otsustas Keskerakonna Saaremaa piirkonna juhatus Kuressaare linna arengukava koostamise juhtgrupist välja tõrjuda endise erakonnakaaslase Aivar Aru ja asendada ta Lea Kuldsepaga. Selle vangerduse kinnitas linnapea Mati Mäetalu eelmisel teisipäeval juba ka ära.

Linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu selgitas Saarte Häälele, et linnavalitsuse soov oli kaasata arengukava koostamise juhtgrupi töösse ka kõigi linnavolikokku valitud erakondade esindajad.

Seepärast palus linnavalitsus 2011. aasta novembris neljal volikokku valitud erakonnal nimetada juhtgruppi oma esindaja. Esindaja nimetamise eelduseks ei olnud fraktsiooni olemasolu volikogus, sest näiteks sotsidel on volikogus vaid üks esindaja.

“Linnavolikogu ei ole seadnud tingimuseks, et arengukava juhtgrupi liige peaks kuuluma mingi erakonna fraktsiooni. See võib olla ka volikogu liige või lihtsalt erakonna tubli esindaja,” lausus linnavalitsuse õigusnõunik Vilma Kippak.
Kuidas on aga Keskerakonna soovitud muudatustega volikogu komisjonides ja linna sihtasutuste nõukogudes? Kristiina Maripuu ütles, et siin peavad otsused tegema vastavalt linnavolikogu ja linnavalitsus. “KE Saaremaa piirkonna juhatus on nimetanud oma esindajad linna sihtasutuste nõukogudesse ja volikogu komisjonidesse. Nende esindajate asendamine peaks olema nende õigus,” pakkus linnavalitsuse õigusnõunik Vilma Kippak.

Talle oponeerib aga nimetuks jääda soovinud õiguse asjatundja, kelle sõnul jagatakse küll komisjonide ja nõukogude kohad pärast valimisi erakondade vahel ära, kuid see ei tähenda, et erakonnal, kelle kohtade arv volikogus väheneb, oleks õigustatud lootus, et talle säilivad senises mahus kõik kohad komisjonides ja nõukogudes.

Print Friendly, PDF & Email