Nasva mahlatööstus toob turule segumahla (7)

Seni vaid õunamahla teinud Nasva mahlatööstus toob lähiajal turule ka õuntest ja pirnidest valmistatud esimese segumahla.

Mahlatööstuse omanik Riho Kadastik ütles, et Suurna viljapuuaia saadustest tehtav mahl läheb tootmisse kohe, kui pirnid on valmis saanud. Uus mahl villitakse klaaspudeleisse ja pudelisildidki on juba valmis.

Samas võib mahlatööstus Kadastiku sõnul lõpetada mahla villimise plastikpudelitesse, mida praegu kasutatakse mullu müüki jõudnud odavama õunamahla taarana. “Plastikpudeli kork ei pea hästi kinni ja plastik on ikka plastik,” ütles mahlatööstuse omanik.

Riho Kadastik rääkis, et õunapuud sel aastal viljakasvatusega sarnaseid rekordsaake ei anna. Võrreldes möödunud aastaga on puudel peal vähem õunu, kuigi õunad on iseenesest suuremad. Osa puid on aga ilmselt külmakahjustuste tõttu täiesti tühjad ning niiskuse tõttu levib teatud sortidel ka rohkem kärntõbe.

Sel aastal tegi Riho Kadastik MTÜ Saaremaa Viljapuuaiad egiidi all tänuväärset tööd ka Saaremaa käestlastud õunaaedade korrastamisel. Paarkümmend õunaaiaomanikku said kevadel puude lõikamiseks abi ja õpetust.

“Edasi teevad inimesed ise ja aasta möödudes oleks küll hea teada, kuidas neil on läinud,” lausus Kadastik, kes ise istutas tänavu 3000 uut õunapuud, millele järgmisel aastal lisandub veel 2500.

Print Friendly, PDF & Email