Kirikuõpetaja Anu Konks lahkub saarelt (4)

Kirikuõpetaja Anu Konks lahkub saareltAastaid Anseküla ja Jämaja kogudust juhtinud ja üks väheseid naissoost kirikuõpetajaid Anu Konks (fotol) jätab Saaremaa ning suundub pealinna.

“Võtsin lihtsalt aja maha,” ütles Anu Konks Saarte Häälele, lisades, et tema töökoormus on viimastel aastatel liiga suur olnud ning ta on lihtsalt väsinud.

Lisaks kahele kogudusele töötas Konks ka eripedagoogina Saaremaa noorte nõustamiskeskuses ja Kallemäe kooli Kuressaare filiaalis.

“Tegelen nüüd mõnda aega oma tervisega ja pühendun perele,” selgitas Anu Konks, rõhutades, et ei otsi mandrilt uusi väljakutseid. Vaatamata sellele, et tahab aasta kõikidest kohustustest eemal olla, ei välista ta võimalust kunagi hiljem vanale ametikohale naasta.

“Kui see aasta mööda saab, eks ma siis vaatan, mis edasi saab,” ütles ta, avaldades lootust, et on selleks ajaks juba taastunud.

Päris üksi Anu Konks oma kogudusi siiski jätta ei kavatse ning on lubanud neid erinevates asjatoimetustes abistada.
“Olen koguduste jaoks olemas, aga kui on tulemas keegi, kes soovib siin vaimuliku tööd teha, siis Anu Konks loobub,” sõnas Konks.

Samuti on ta leidnud juba inimesed, kes hakkavad tema asemel jumalateenistusi läbi viima. “Sõnajumalateenistusi hakkab pidama Katrin Keso-Vares ja armulauaga jumalateenistusi hakkab läbi viima Tiina Ool,” ütles Anu Konks, lisades, et suure tõenäosusega hakkavad teenistused toimuma üle nädala, sest talveperioodil käib teenistustel väga vähe rahvast.

Oma koguduste ees seisis Anu Konks viimati 2. septembril, kuid tema viimane jumalateenistus oli 13. septembril Kuressaare Laurentiuse kirikus, kui ta saatis viimsele teekonnale Rita Loeli.

Print Friendly, PDF & Email