Alunaudi kuulsus on mööda ilma laiali läinud (11)

Alunaudi kuulsus on mööda ilma laiali läinud

MERI MÕJUB MURULE HÄSTI: Kuressaare merepäevade aegu võis Mark Muru telefonitsi teada anda, et Alunaudi toodangut teatakse laias ilmas ja hinnatakse kõrgelt. Foto: Aare Laine

Tänavu Tornimäele uutesse tootmisruumidesse kolinud Alunaut OÜ, mis ehitab alumiiniumist veesõidukeid, kogub üha rohkem tuntust nii Euroopas kui ka Ameerikas.

Praegu valmistavad Alunaudi spetsialistid ette pakkumisi mitme purjeka ehitamiseks. “Kõige suurem alus, mis on praegu eelarvestamisel, on 62 jalaehk ligi 19 meetripikkune,” andis teada firma juht Mark Muru.

Muru lisas, et kes neid jahte ehitama hakkab, selgub küll alles detsembris, kuid ka see, et Alunaudi vastu aktiivselt huvi tuntakse, on iseenesest hea märk.

Kogemustega laevaehitaja mainis ka seda, et konkurents on väga karm ja masugi annab laevaehitajate seas veel tunda.

Kõige suurem alus, mis tänavu Alunaudi tehasest välja on läinud, oli ligi11 meetritpikk, ja kõige pisemal oli pikkust5,4 meetrit. Tunamullu veeskati Alunaudi meistrimeeste ehitatud 18-meetrine purjekas.

Eile katsetati Tornimäel enne vette laskmist kaht politseipaati, mis lähevad Läti korravalvuritele. “Tegelikult teeme neid allhankena rootslastele. Nemad müüsid paadid Lätti,” ütles Muru.

Tornimäe laevatehases töötab 15 inimest. Kui toodangu maht kasvab, tuleb oskustöölisi juurde võtta. Mark Muru sõnul on järjekord ukse taga. “Ootame koos nende inimestega detsembrikuud, et järgmise aasta tellimusteportfell avada,” lisas Muru.

Alunaudi kliendid on ennekõike kiitnud saarlastest meistrite töö kvaliteeti. “Nüüd on meil siin uus ja uhke vabrik. Sellega saame oma kliente veel paremini lummata,” tõdes Mark Muru.

MERI MÕJUB MURULE HÄSTI: Kuressaare merepäevade aegu võis Mark Muru telefonitsi teada anda, et Alunaudi toodangut teatakse laias ilmas ja hinnatakse kõrgelt.

Print Friendly, PDF & Email