Kuressaare linn tahab SOL-ist välja astuda (4)

Kuressaare linnavalitsuse eilse istungi otsusega edastati linnavolikogule eelnõu Kuressaare linna väljaastumiseks Saaremaa omavalitsuste liidust.

“Käesoleva aja sotsiaalmajanduslikus situatsioonis on SOL-i panus linnale oluliselt vähenenud, sisuline koostöö puudub ning tänane SOL-i organisatsiooniline tegevus ei aita kaasa linna arengutele,” seisab linnavalitsuse pressiteates. Samuti märgitakse, et linn rahastab mitmeid projekte nii SOL-i kaudu kui ka otsetoetustena ning leiab, et maakonna ühistegevuses on võimalik osaleda ka SOL-i kuulumata.

Juhul kui linnavolikogu eelnõu kinnitab, saab Kuressaare linnast Kaarma valla kõrval teine SOL-i mittekuuluv Saare maakonna omavalitsus.
Kaarma vald astus SOL-ist välja poolteist aastat tagasi seoses erimeelsustega liikmemaksude määramise osas. Hiljem on SOL-ist lahkuda ähvardanud veel mitmed omavalitsused. Põhjuseks oli organisatsiooni esimehe valimine aasta alguses. Toona olid väidetavalt hääled juba koos, et SOL-i esimeheks saaks Koit Kelder, kuid osa liikmeid muutis meelt ning esimeheks valiti Raimu Aardam.

“Me ei pea vajalikuks ega võimalikuks kuulumist organisatsiooni, kus puudub usaldus ja koostöötahe,” kirjutasid toona Kuressaare, Pöide, Muhu, Leisi, Lümanda, Kärla ja Orissaare esindajad.
SOL-i põhikirja kohaselt on liidu liikmel õigus liidust välja astuda, teatades sellest vähemalt kolm kuud ette.

SOL-i juht Raimu Aardam ütles Saarte Häälele kommentaariks, et Kuressaare linnavalitsuse otsus ei olnud üllatav ega ootamatu. Teema on üleval olnud juba pikemat aega. Aardam sõnas, et nüüd tuleb oodata linnavolikogu otsust ja siis vaadata, kuidas edasi minna. Jutud SOL-i surmast seoses Kuressaare lahkumisega on Aardami sõnul enneaegsed.

Print Friendly, PDF & Email