Kunstiga tegelemine avardab maailma

Laialdaselt on levinud arusaamine, et kunstikursused on ainult andekatele inimestele, kes tahavad saada kunstnikeks. Kunst on lai mõiste ning selle vajalikkus igaühele on personaalne.

Kunstikursused on eelkõige loominguline väljendusviis, mis aitab kaasa nii laste, noorte kui ka täiskasvanute järjepidevale arengule. Kunstis on kõik tulemused aktsepteeritavad ja koh

Kunstiga tegelemine avardab maailma

OSAVAD KÄED: Eva Margareeta Kört, Kristjan Kunila, õpetaja Ave Palu ning (ees paremal) Linda Maria Lumi ja Martina Aleksandra Lepiksoo on süvenenud kunsti tegemisse. Foto: Saaremaa kunstistuudio

andatavad, seega arendab loov käeline tegevus eelkõige julgust katsetada. Loominguline tegevus sobib kõigile neile, kes soovivad avardada oma mõtlemist, õppida leidma loovaid lahendusi ja treenida julgust katsetada. Kõike seda on meil kõigil vaja nii koolis, tööl kui ka eraelus.

Kunst ja lapse areng

Kunstiga tegelemine avab lapse jaoks hoopis teise maailma selle kõrval, millega ta igapäevaselt kokku puutub. Käeline kunstitegevus arendab lapses kujutavat mõtlemist, individuaalset võimekust ja oskust leida loovaid lahendusi. Paljud lapsevanemad on mures oma lapse arengutaseme pärast ning kahtlevad, kas nende last kooli vastu võetakse. “Meie kooli on teretulnud kõik lapsed ja katseid meil ei ole. Iga laps areneb erineva kiirusega ja see on täiesti loomulik,” selgitas erakunstikooli Anne juhataja Anne Tootmaa. “Vähemvõimekatele lastele tulebki kasuks käeliste oskuste arendamine, eelkõige sobivad selleks loovuse arendamise, meisterdamise või keraamikakursus. Käelist koordinatsiooni arendab kõige paremini keraamika, sest savi voolimine nõuab paljude erinevate näpu- ja käelihaste kasutamist.”

Ettevalmistus ülikooliks

Kõikidele noortele, kes soovivad minna edasi õppima moodi, disaini, arhitektuuri, sisekujundust või teisi kunstierialasid, on väga oluline oskus korralikult joonistada ja maalida. Kooli õppekavas olevatest kunstitundidest ülikooli sissesaamiseks tavaliselt ei piisa.

Erakunstikool Anne pakub ülikooli sisseastujatele järgmisi ettevalmistavaid kursuseid: joonistamine, maalimine, sisekujundus, kunstiajalugu ja moestuudio. Joonistamiskursusel õpitakse pliiatsiga mõõtmist, joonega esemete tõepärast kujutamist ja ruumi perspektiivi joonistamist. Akvarellikursusel keskendutakse värviõpetusele ja erinevate maalistiilide tundma õppimisele.

Moestuudio on mõeldud moedisaini huviga noortele, kellele õpetatakse värvide tasakaalustatud kasutamist, lõigete võtmist ja riideesemete ümberdisainimist. Moestuudio grupiga plaanitakse korraldada moepildistamisi, moedemonstratsioone, moeturgu ja valmistada kollektsioon Look Kool’il võistlemiseks.
Noortele antakse võimalus tegeleda erinevate moeürituste korraldamisega, mis loob pinnase suuremale omaalgatuslikule tegevusele.

Täiskasvanutele soovitame igapäevaelust väljalülitumiseks siidimaali, keraamika-, klaasikunsti, maalimis-, sisekujunduse ja telgedel kudumise kursusi.
Rohkem infot Saaremaa kunstistuudio ja erakunstikooli Anne kohta saate kodulehelt www.kunstistuudio.ee või Kuressaares Lossi tn 5.

Triinu Tootmaa

Print Friendly, PDF & Email