Kaks meest, 1105 kilomeetrit, 11 päeva

Kaks meest, 1105 kilomeetrit, 11 päeva

ELEKTRIFITSEERITUD: Eestile saarlaste “ö”-d tutvustamas käinud Fred Veldermann ja Asko Berens on elektriliini all sõitmisest energiat täis. Foto: erakogu

“Kevadet” parafraseerides: kui “sööritajad” Fred Veldermann ja Asko Berens tagasi kodusaarele jõudsid, oli september juba alanud. Õigemini öeldes – juba täies hoos.

Alljärgnev jutuajamine leidis aset möödunud neljapäeval ehk 6. septembri pärastlõunal, kui mehed olid Kuivastust tulles jõudnud vändata Orissaare–Pöide teeristini. Siis, kui emotsioonid olid veel värsked. Ja istmik sadulas istumisest oi-oi kui valus.

Nüüd võib vist juba öelda, et kodu on kiviga visata, ja küsida, kuidas oma retkega rahule jäite?
Asko: Väga tulemuslik retk oli – terve Eesti sai ö-tähti täis. Teeme tulevikus selle kohta eraldi albumi, kus on kõik jöhvid ja vörud ja söörikukohvikud oma ö-tähtedega sees.
Fred: Hunnik märke (“Ö – olen saarlane” ja “Ö – olen saar-lase sõber” – toim), mis Saarte Hääl kaasa andis, sai ära jagatud. Kokku 40 märki.
A.: Ka hiidlased tegime saar-lasteks (mõlemad naeravad). Märkidest jäi isegi väheks – pidime valima, kellele anda ja kellele mitte.
F.: Ka saarlaste sõpru (kellele anti märk “Ö – olen saarlase sõber” – toim) jäi maha.

Edasi loe Saarte Hääle paberväljaandest.

Print Friendly, PDF & Email