Viljelusvõistlustel sündisid uued rekordid (2)

Tänavustel viljelusvõistlustel on selgunud rukki- ja talirapsisaagid, mis mõlemad näitavad rekordtulemust.

Kõrgeim rukkisaagikus oli ja ühtlasi sündis ka viljelusvõistluste rukkisaagikuse rekord Viljandimaal, kus Mangeni PM OÜ sai hektarilt 9,7 tonni rukist (sort “Agronom”). Senine rekordsaak kuulus OÜ-le Sadala Agro, kes koristas 2008. aastal hektarilt 8 tonni rukist.

Tänavustel võistlustel oli aga lausa neli põldu, mis eelneva rekordi ületasid. Saarlased paraku paremate hulka ei mahtunud. Kaido Kirst sai saagikuseks 6,5 tonni ja Kõljala POÜ 5,1 tonni. Ehkki saagid olid head, panid mandrimehed oma looduslikud eelised sel aastal maksma.

Talirapsi saagikuse osas langes kauaoodatud viie tonni piir, mille ületas koguni neli võistlejat. Esikoha (5,7 t/ha) sai võistluste uue rekordiga OÜ Pae Farmer Raplamaalt. Talirapsi senine rekord oli 4,8 t/ha. Valjala talunik Toomas Tänav sai saagikuseks 3,5 t/ha, mis on Saaremaa oludes päris hea tulemus.

Talinisusaagiga (üle 7 t/ha) purustas Tänav isikliku rekordi, kuid Valjala talunik usub, et mandrimeestel on selle aasta rekordoludes ette näidata üle kümnetonnist saagikust.

Nisu- ja õlleodra arvestuses pole viljelusvõistluse ametlikud tulemused siiski veel selgunud.

Print Friendly, PDF & Email