Maanteeamet valgustab teelõike Kuivastu maanteel (2)

Maanteeamet valgustab teelõike Kuivastu maanteel

PARANDAB LIIKLEJATE TURVALISUST: Kuninguste ristmiku ja Tagavere bussipeatuse vahelise teelõigu valgustus saab lõplikult valmis järgmisel nädalal. Foto: Sander Ilvest

Esimesena peaks juba tuleva nädala lõpul täielikult valmis saama Kuninguste ristmiku ja Tagavere bussipeatuse vahelise teelõigu valgustus.

Maanteeameti Lääne regiooni Kuressaare esinduse peaspetsialist Toomas Magus ütles
Saarte Häälele, et tegemist on Kuivastu–Kuressaare maantee Kuninguste ristmiku ja Tagavere bussipeatuse vahelise lõigu ehitustöödega, mille käigus saab valgustuse ligi kilomeetrine põhimaantee lõik.

Lisaks saavad valgustuse veel Tagavere–Taaliku maantee, Tagavere tee ja Tagavere–Kareda ristmikud. Ehitustöid teeb seal OÜ Erko Elekter ja tööde lõpetamise tähtaeg on 15. september. Kokku maksavad ehitustööd Tagaverel 40 000 eurot.
Selle aastanumbri sees saab Toomas Magusa sõnul valgustuse veel Kuivastu–Kuressaare maantee Masa ristmiku ja bussipeatuse vaheline lõik. Selle lõigu ehitustööd algavad järgmisel nädalal ja töid teeb seal AS Eltel Networks. Nende ehitustööde lõpp on 15. oktoobril ja sel lõigul lähevad ehitustööd maksma 20 000 eurot.

Sarnaseid maanteevalgustuse lõike on maanteeameti Kuressaare esinduse peaspetsialisti kinnitusel ehitatud riigi põhimaanteele ka varem, nt Valjala ristmiku ja Tumala ristmiku valgustus, mis mõlemad valmisid eelmisel aastal.
“Kõigi nende projektide eesmärk on olnud liiklusohutuse parandamine ja liiklejate turvalisuse tagamine,” sõnas Magus.

Print Friendly, PDF & Email