Poiss jäi puuharude vahele kinni (18)

Poiss jäi puuharude vahele kinni

ÄREVAD HETKED MÖÖDAS: “Lähme ütleme kõigile aitäh: aitäh, päästjad, aitäh, kiirabi!” hõiskasid rõõmsad mudilased. Foto: Sander Ilvest

Eile ennelõunal jäi Kuressaares Pargi lasteaias mänginud 6-aastane poiss puuharude vahele jalgupidi kinni.

Juba mõne hetke pärast võis näha, kuidas kiirabi ja päästeauto sireeni andes ja vilkurite välkudes lasteaia poole kihutasid. Õnneks oli tegemist õnneliku õnnetusega ning pärast tervisekontrolli jooksis laps taas rõõmsalt ringi.

“Poiss ronis puu otsas ja siis jäi ta jalg sinna harude vahele kinni,” ütles Saarte Häälele Pargi lasteaia direktor Riina Saar. Ta lisas, et tegemist oli õnneliku õnnetusega ning õpetajad oli kohe sealsamas, asusid kiirelt tegutsema ja kutsusid abi. Lapse jalga nad omal jõul puuharude vahelt siiski kätte ei saanud, sest tirides või kangutades oleks see võinud viga saada. Seega kutsuti kohale päästjad ja poissi hoiti nii kaua süles, et survet jalale vähendada.

Päästjad veendusid, et poisi jalaga on kõik korras ja ta saab varbaid liigutada. Seejärel kasutasid nad jala vabastamiseks sama tehnikat, mida läheb vaja inimese autost kätte saamiseks.
“Kõik toimus nii kiiresti, aga abi tuli ka väga ruttu,” oli lasteaia direktor rahul nii lasteaia õpetajate, päästjate kui ka kiirabi tegutsemisega. Ta lisas, et puuharude vahelt päästetud lapse vaatasid kiirabi töötajad kohe üle ja kinnitasid, et kõik on korras.

“Lapsed ei tule alati selle peale, et ka madalal puu otsas turnimine võib ohtlik olla, ja juhtunu on neile nüüd teadmiseks, et ronides tuleb alati ettevaatlik olla,” rääkis Riina Saar.

Kas kaheharulise puu üks võra võetakse igaks juhuks maha, otsustatakse lähiajal.

Print Friendly, PDF & Email