Lõppev purjetamishooaeg pakkus üllatusi

Nii nagu mullugi, võõrustas Ruhnu saare Ringsu sadam tänavusel purjetamishooajal Saare maakonna sadamatest külalisjahte kõige rohkem. Üllatavalt palju seilajaid külastas alles esimest hooaega tegutsevat Kuivastu jahisadamat.

Roomassaare ja Kuressaare jahisadam pidid mullusega võrreldes leppima väiksemate arvudega.
Ringsu sadama ülevaataja Priit Kapsta ütles, et kurtmiseks pole põhjust. “550 jahti on sellel hooajal meie sadamat külastanud. Möödunud aastal oli neid küll paarisaja võrra rohkem, aga eks igal pool on ilmastikul siin oma roll mängida olnud,” märkis Kapsta.

Ruhnlaste jaoks pole turismihooaeg aga sugugi veel lõppenud. Priit Kapsta sõnul purjetavad lätlased oma alustega Ringsu sadamasse kuni oktoobri keskpaigani. “Mujalt meile enam ei tulda, aga lätlastel pole pikk maa sõita. Nii on igal aastal olnud. Neile Ruhnu meeldib,” väitis Kapsta.

Roomassaare jahisadama ülevaataja Roald Kitt rääkis, et kuigi kohalikel purjesportlastel hooaeg veel jätkub ja ees on veel kaks regatti, siseneb külalisjahte sadamasse vaid üksikuid. Tänavu on Roomassaare jahisadama kai ääres randunud 192 külalisjahti. “Küllap saame 200 täis. Septembris mõni alus ikka veel sisse tuleb. Suvi jäi kesiseks,” ütles Kitt.
Kuressaare jahisadama kapten Oskar Jõgi märkis, et eilse päevaga kokku oli Kuressaare sadamas käinud 413 külalisjahti. “Möödunud aastaga võrreldes oleme 127-ga miinuses. Möödunud aastal külastas meid 520 jahti. Seda arvu me sellel aastal täis ei saa,” konstateeris Jõgi.

Kuivastu jahisadama järelvaataja Peeter Laum rõõmustas selle üle, et uus jahisadam on hästi käima läinud. “Esimese jahi võtsime vastu avamise päeva, 8. juuni õhtul. Kuivastu jahisadamas käisid sees ka Muhu väina regatil osalenud jahid. Praeguseks on kirjas 541 alust. Üks jaht kandis isegi Austraalia lippu. Põhilised seilajad on ikkagi soomlased, rootslased, sakslased, ka eestlased, lätlased, poolakad ning mujaltki riikidest,” andis Laum ülevaate.
Staažika merendustegelase Peeter Laumi sõnul näitas Kuivastu jahisadama esimene hooaeg sedagi, et kui Muhu saarel toimub mingi kultuuriüritus, siis jäävad seilajadki mitmeks päevaks.

“Koostöös saare turismiettevõtjatega korraldame asja nii, et purjetajad saavad auto rentida ja mööda saart sõita. Sadamas on neile kõik teenused tagatud. Jahituristid on meiega väga rahule jäänud,” nentis Peeter Laum.

Print Friendly, PDF & Email