Kuressaare päevakeskus elab remondi ootuses (32)

Kirjutasin selle loo, et anda veidi pikem ülevaade meie maja, Kuressaare päevakeskuse tegemistest. Tõenäoliselt saavad eakad siit ka vastused oma küsimustele või lahenduse muredele.

Kuressaare päevakeskuse igapäevased külalised on kursis peatselt algava remondiga meie majas. Selle tulemusel saab hoone parema soojapidavuse ja ruumi juurde. Parendustööd toimuvad kogu hoones ja seetõttu muutub seoses ehitustööde algusega ka päevakeskuse töörežiim.

Kuna ehitustööde eesmärk on parandada hoone soojapidavust ja vähendada energiakadusid, siis on kavandatud tööde hulgas näiteks osaline ventilatsioonivahetus, kogu süsteemi puhastamine, põrandaküttetorude läbipesu, kõikide uste remont või uuendamine.

Parklapoolsel sissepääsul muudetakse uksed automaatselt avanevaks, et ka ratastooliga oleks mugavam siseneda. Päevakorras on ka fassaadi korrastamine, lagede ja seinte soojustamine selleks, et soe jääks tuppa ega pääseks õue.
Saali laiendatakse nn peeglisaali arvelt ja paigaldatakse suurem parkettpõrand tantsimise jaoks. Seoses nende laiendustega saavad eakad meie majas suuremaid pidusid korraldada.

Investeeringusse on kaasatud ka SA Kuressaare Hoolekanne omavahendid, mille abil saab Põllu tänava tiib vahelaed koos treppidega, et käsitöötegijatele tekiks kangastelgede jaoks lisa-ruumi ja erivajadustega inimestele tegelusruum.

Ainult lava remontida pole mõistlik

Remont puudutab ka päevakeskuse sauna.
Teatavasti on sauna leiliruum olnud juba mõnda aega rivist väljas. Põhjuseks lava läbimädanemine ja avariilisus. Leiliruumis toimuvad remonditööd sisaldavad värske õhu kanali paigaldust ja ventilatsiooni parandamist ning ventilatsioonitorustiku jaoks uue lehtpuidust ripplae ehitamist. Seetõttu tuleb lava ka allapoole lasta. Plaanis on ka muuta lava konstruktsioone, et see oleks vastupidavam niiskusele ja lehtpuuviha veele. Pärast nende tööde teostamist on võimalik sauna jälle kasutada.

Leiliruumi uuendamine on oluline osa terviklikus parendustööde programmis, seetõttu pole lava eraldi remontimine paariks kuuks mõistlik.
Küll on remondiootus toonud saunalistelt praktilisi nõuandeid, kuidas päevakeskuse sauna veel mõnusamaks muuta. Näiteks Johann Steinbergi ettepanekud muuta riietusruumi plaadid libisemiskindlamaks ja asetada sauna mõõdikud kerisest kaugemale aitavad asjale igati kaasa.

Kogu vahepealse aja ja ka remondi ajal on vihasauna sõbrad lahkesti oodatud Kuressaare spordikeskuse sauna. Praegu on naised oodatud laupäeviti kell 12–16, mehed kell 17–21.
Alates 20. septembrist on Kuressaare linna eakatel võimalik käia spordikeskuse saunas järgmiselt: naised neljapäeval kell 10–13 ja mehed reedel kell 10–13.
Kolmapäeviti on peresaun, mille kasutamiseks peab administraatoriga eelnevalt kokku leppima.
Ka spordikeskuse sauna minekuks saab kasutada Kuressaare hoolekande soodushindadega transporditeenust ning võib ka hooldaja pesemisel appi paluda.

Päevakeskuses saab kuni remondi alguseni kasutada hügieeniteenuseid. Kõikidel senistel saunapäevadel on eesruumis dušid käigus ja pesemisvõimalused täitsa olemas.
Remonditööde planeerimisel on arvestatud ka sellega, et päevakeskuse köögiruumidega seotud tööd saaksid valmis esimeses järjekorras. Vahepeal saab käia Kuressaare haigla kohvikus.
Tööde alguse venimine ei ole seotud päevakeskuse otsusega. Kogu projekti viib läbi Riigi Kinnisvara AS, kelle korraldada on ka hanked.

Mis tulema peab, tuleb niikuinii

Esialgsed hinnapakkumised olid meie võimalustest suuremad, seetõttu on kogu ettevalmistav protsess võtnud aega kavandatust pisut rohkem, aga mis tulema peab, tuleb niikuinii.
Ehitustööde konkreetsest algusest teavitame kohe, kui hankekonkursi võitja on kinnitatud ja leping sõlmitud.
Suurem osa investeeringust tuleb riigi CO2 heitkoguse ühikutega kauplemisel saadud rahast, kokku 136 037 eurot. See rahasumma koos omaosalusega tagab selle, et päevakeskus on juba aasta lõpuks soojem, mugavam ja mis peamine, tunduvalt energiasäästlikum.

Suhtugem siis mõistvalt lühiajalistesse muudatustesse päevakeskuse harjumuspärases töörežiimis, millest täpsemalt teatame eraldi nii kohapeal kui ka meedias.
Kuressaare päevakeskuse hoone valmis veel eelmisel sajandil, 1999. aastal, ja oli esimesi Euroopa Liidu rahaga teostatud projekte meie linnas.

Loodame meie igapäevaste külaliste mõistvale suhtumisele!

Tiia Tammsalu
Kuressaare Hoolekanne SA juhataja

Print Friendly, PDF & Email