Kuhu minna

REEDE, 7. september

KINO
Divas kl 18 seiklusfilm kogu perele “Minu õelapsed üksinda kodus”. Eesti keeles. Pilet 4 €.

TANTS
Divas Diva Gone Wild!

Privilege’is Eesti populaarseim tutvumisportaal Flirtic.ee kutsub: One night stand.

Kapteni kõrtsis ansambel TV5.

SPORT
Kuressaare linnastaadionil kl 18 mängivad FC Taritu (Saaremaa meister) ja Salme (II koht valdade MV-l). Lõpetame Saaremaa jalgpalli välishooaja mänguga Jalgpallisõpruse karikale. Korraldavad Saaremaa spordiliit,
Saarte Investeeringud OÜ ja Saaremaa JK aaMeraaS. Tule ja saa osa saaremaisest tippjalgpallist. Sissepääs kõigile tasuta.

LAUPÄEV, 8. september

TANTS
Divas Grand Rose esitleb: Ladies Night.

Privilege’is From Privilege with love.

Kapteni kõrtsis ansambel Kontrast.

ÜRITUS
Sõrve Turismitalus kell 11 sõjaajaloo konverents “Zerel 95”. Korraldab Saaremaa muinsuskaitse selts. Kõneaineks on I maailmasõja aegsed rannakaitsekindlustused Sõrve poolsaarel ning Saaremaal ja Eestis tervikuna. Väliskülalisena on lubanud konverentsile tulla Sääre kordonis teeninud endine Nõukogude sõjaväelane Moskvast. Lõunasupp turismitalult.

SPORT
Kuressaare linnastaadionil kell 17 Eesti meistriliiga jalgpall: FC Kuressaare vs. Paide Linnameeskond.
Liiva küla volleväljakul kell 15 Muhuvolle IV etapp.

Taritu koolimajas kell 17 Saaremaa jalgpallihooaja pidulik lõpetamine. Oodatud on kõik medaliomanikud, kindlasti kõikide osalenud võistkondade esindajad, samuti fännid ja press.

ÜRITUSE EELTEADE

Doonoripäevad
Esmaspäeval, 10. septembril kl 13–18 ja teisipäeval, 11. septembril kl 8–13 kutsub Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskus doonoripäevadele. Võta kaasa isikut tõendav dokument!

Sõrulaste mälestuspäev
Eesti natsismiohvrite ühing koostöös Sõrve Turismitaluga kutsub sõrulasi laupäeval, 15. septembril Sõrve Turismitallu mälestuspäevale.
Osalejate registreerimine kell 10.30–11.30. Samas pakub turismitalu kokkutulnutele tassikese kohvi või teed koos piruka või plaadisaiaga. Avakõne peab Herbert Gailan. Esinevad Torgu meesansambel, Kuressaare poisteansambel, Õie Tehu (akordion) ja Endel Kumm (vokaal) ning tantsutüdrukud. Ühingu tegevusest annavad ülevaate Herbert Gailan ja Hilja Kitt. Lõunalaud turismitalult 80 inimesele. Mälestuspäev kestab kella 17.30-ni.

HEA TEADA

Jagatakse stipendiume ja toetusi
Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond võtab 15. oktoobrini vastu taotlusi 2013. aasta stipendiumideks ja kultuuriprojektide finantseerimiseks. Saaremaalt pärit noorte haridustee jätkamist toetavad järgmised allfondid:
Aleksander Raadi fond
Asutatud 2004. aastal Lily Kocinsi poolt isa Aleksander Raadi (1905−1941) mälestuseks.
Aleksander Raadi fond toetab Orissaare gümnaasiumi lõpetanud noori haridustee jätkamisel, kusjuures eelistatud on Valjala vallast pärit noored.
Harry Kingissepa fond
Asutatud 2007. aastal Harry Kingissepa poolt eesmärgiga toetada Saaremaa ühisgümnaasiumi edukalt lõpetanuid, kelle majanduslik kindlustatus on nõrk hariduse jätkamiseks.
Jagamise info, allfondide nimekirja ja taotluse ankeedid leiate sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond koduleheküljelt www.erkf.ee.
Taotluste vastuvõtt lõpeb esmaspäeval, 15. oktoobril kell 16. Selleks ajaks peavad sihtasutuse büroos kohal olema ka posti teel saadetud taotlused.
Igalt taotlejalt võetakse vastu ainult üks taotlus. Eelmisel aastal stipendiumi saanud üksikisik ei saa esitada taotlust järgmiseks aastaks. Ei toetata osa- ja äriühinguid ning mittetulundusühinguid ja sihtasutusi, kes pole kantud tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja.
Jagamise tulemuste kohta avaldatakse informatsioon ajakirjanduses ja fondi koduleheküljel ning toetuse saajale saadetakse vastav kirjalik teade.
Toetuse saajaga sõlmib sihtasutus lepingu, millega toetuse saaja kohustub talle eraldatud toetust kasutama vastavalt taotluses esitatud eesmärkidele. Sihtasutusele jääb õigus toetuse osaliseks või täielikuks tagasinõudmiseks, kui selgub selle mittesihipärane kasutamine.
Taotlused esitage sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond aadressil: A. Weizenbergi 20A-13 (III korrus), 10150 Tallinn. Telefon 60 13 428. Vastuvõtt tööpäeviti kl 10–16.

Print Friendly, PDF & Email