Valjala valla ehitusspetsialist sõitis purjuspäi vastu posti (8)

Sel ajal kui mitmed Valjala valla koolijütside pered esmaspäeva õhtul kodus pidulikult kooliaasta algust tähistasid, ei tulnud vallavalitsuse purjus töötaja Ahto Saar toime oma sõiduki valitsemisega ja sõitis teelt välja. Politsei algatas tema vastu kriminaalmenetluse.

“Seal oleks võinud ju samal ajal lapsed jalutada,” oli anonüümseks jääda soovinud Valjala elanik juhtunust šokeeritud. “Auto sõitis ju praktiliselt teise inimese hoovi, hea, et keegi viga ei saanud,” lisas ta.
Ohtlik sõiduk lähenes Valjala alevikule Kallemäe poolt ja ringteele jõudnud, sõitis juht otse edasi põrutades vastas asuva maja hoovi.

“Mis siin ikka öelda,” sõnas purjuspäi autorooli keeranud Valjala ehitusspetsialist Ahto Saar ise. Vastuseks küsimusele, kas ta kahetseb juhtunut, kordas Saar, et tal pole midagi öelda. “Asjad on korda aetud ja ju siis läheb nii, nagu läheb, mis seal ikka,” kommenteeris ta tema vastu algatatud kriminaalmenetlust.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Hedy Tammelehe sõnul juhtus avarii 3. septembri õhtul kella kaheksa ajal, kui sõiduauto Mitsubishi Carisma Valjalas Posti tänaval teelt välja hekki ja vastu kiviposti sõitis.

“Sõiduki roolis oli 35-aastane joobnud mees, kes kõrvaldati juhtimiselt,” ütles Tammeleht, lisades, et juhtumi uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlust.

Print Friendly, PDF & Email