Kliendid: Thalasso spaa mullivannis on varemgi viga saadud (2)

Läinud nädalavahetusel Saaremaa Hotelli Thalasso spaa mullivannis väikelapsega juhtunud õnnetuse järgselt on ilmnenud, et väidetavalt on samamoodi kliendid vannis vigastada saanud juba aastate eest.

Seda, et mullivannis on sarnaselt tema lapsega viga saanud teisigi, ütles Saarte Häälele nädalavahetusel kannatada saanud 3-aastase poisi ema Liina, kes kuulis seda vahetult pärast mullivanniintsidenti hotelli personalilt.

Artikli peale võttis toimetusega ühendust Thalasso spaad mõned aastad tagasi külastanud Piret, kes tunnistas, et täpselt sama asi juhtus sealses mullivannis tol korral ka temaga.

Ta avaldas poolehoidu sel korral viga saanud väikelapse emale ja nentis, et temagi sai samasuguse õnnetuse järgselt hotellis sarnase suhtumise osaliseks. “Mind lohutati sellega, et üks 7-aastane laps oli just mõned päevad tagasi sinna kinni jäänud,” tõdes Piret, lisades, et vabandusi ega ka mingit kompensatsiooni hotell talle ei pakkunud. “Mina olen täiskasvanud naine ja karjusin valust, ei taha mõeldagi, milline valu oli 3-aastasel lapsel,” märkis ta.

Juhtkond polnud ohust teadlik

Saarte Hääl pöördus eile uuesti ka Saaremaa Hotelli Thalasso spaa poole, uurimaks, kas on selgunud, miks õnnetus juhtus ja kas mullivannil on midagi viga või mitte. Pärast tööpäeva lõppu toimetusse laekunud kommentaaris kinnitas OÜ Saare Hotell juhatuse esimees Heldur Allese, et hotelli juhtkond avaldab siirast kahetsust seoses 1. septembril hotellis toimunud õnnetusjuhtumiga. Ta selgitas, et koos oma emaga mullivanni siirdunud kolmeaastane laps jäi süsteemis kasutatava alarõhu tõttu kinni ventilatsiooniava külge, mille kaudu imetakse sisse õhku mullivanni jaoks.

Nimetatud ava ei paikne vannis vee all, vaid osaliselt ülalpool veepinda, on selgelt nähtav ja sellel on isesulguv klapp, mis nagu selgus, ei ole siiski piisav ohutuse tagamiseks. Ava on Allese sõnul mullivanni süsteemi kasutuselevõtmisest saadik olnud ühesuguse ehitusega ja selle süsteem oli töökorras.

Ta märkis ka, et hotelli spaaosa kasutusse andmisel (aastal 2006) kontrolliti sisseseade nõuetele vastavust muuhulgas ka tervisekaitse ametnike poolt ja see tunnistati nõuetele vastavaks kasutusloa väljaandmisega. „Vastupidi ajakirjanduses esitatud väidetele, ei ole hotelli juhtkonnani varem jõudnud signaale analoogiliste õnnetuste kohta ja seepärast ei olnud juhtkond sellisest ohust teadlik,“ tunnistas Heldur Allese.

Uurivad suudlase välja

Hotelli juhatuse esimehe kinnitusel alustasid nad juhtunust teada saades viivitamatult sisejuurdlust. „Mullivanni süsteem on komplekteeritud ja paigaldatud OÜ Basseiniekspert poolt, kelle väidete kohaselt on analoogilisi süsteeme paigaldatud paljudesse SPA-desse,“ rääkis Allese lisades, et informatsiooni analoogiliste õnnetuste kohta ei ole laekunud.

Ta kinnitas, et hotell selgitab uurimise käigus välja süüdlase. „Asjaolude väljaselgitamise järel otsustab hotelli juhtkond koos mullivanni tootja ja paigaldajaga, milliseid ohutusmeetmeid tuleks sellistes vannides rakendada ja teavitab tarvitusele võetud meetmetest ka üldsust,“ nentis ta.
Saarte Hääl kirjutas nädala algul, kuidas läinud laupäeval juhtus õnnetus Mändjalas asuva spaahotelli mullivannis. Nimelt imes mullivanni vee äravooluava väikelapse tagumiku enda külge vaakumisse nõnda, et lapse kättesaamiseks tuli mullivann välja lülitada.

Lapse tugevalt muljuda ja verevalumeid saanud tagumik paistetas mõne tunni möödudes kaks korda nii suureks, kui see tavapäraselt on, mispeale tuli laps kiirabiga haiglasse viia. Istuda ei saa laps valu tõttu niipea.

Print Friendly, PDF & Email