Spaa mullivann imes väikelapse tagumiku äravooluavasse kinni (20)

Spaa mullivann imes väikelapse tagumiku äravooluavasse kinni

VÄGA VALUS VIGASTUS: Hoiatamaks teisigi puhkajaid selle eest, mis tema pisikese pojaga juhtus, ei keeldunud Liina andmast pilti oma lapse vigastustest. Foto: erakogu

Mändjalas asuvas Saaremaa Thalasso spaas juhtus läinud nädalavahetusel õnnetus, kus sai vigastada emaga mullivannis viibinud väikelaps.

Nädalavahetuseks Saaremaale pere ja sõpradega puhkust veetma tulnud Liina on juhtunust löödud. Esiteks seepärast, et kohas, kus seda oodatagi ei oskaks – mullivannis –, sai vigastada tema kolmeaastane poeg ja teiseks seepärast, et spaa personalilt pole pere seni kuulnud ka vabandust.

Saarte Häälega kõnelenud Liina sõnul otsustasid nad laupäeva õhtul hotelli spaasse minna ning suundusid otse laste lemmikpaika, milleks on mullivann. Ühtäkki hakkas tema kolmeaastane poeg vannis hüsteeriliselt nutma. “Algul ei saanud aru, mis toimub, kuid siis nägin, et ta oli peput pidi kinni jäänud suurde avasse, ning keegi ei suutnud last enne kätte saada, kui mullivann oli välja lülitatud,” oli lapse ema juhtunust šokeeritud.

Tegemist oli mullivannis asuva avaga, kust vesi sisse ja välja liigub, ning see oli tõmmanud ta poja istmiku tugevalt vaakumisse. Seejuures nii hullusti, et lapse tagumik oli verevalumitest tumelilla.

Täiesti kohutav vaatepilt

Liina jaoks on mõistmatu, miks mainitud aval mingit kaitset peal ei olnud, kuna tavaliselt on need mullivannides võrega kaetud.

Ema sõnul tabas last šokk – poiss oli näost lumivalge ja suutis vaid röökida. “Panime kohe pepule jääkoti peale ning õnneks jäi ta üleval hotellitoas minu rinnal üsna kähku magama,” rääkis lapse ema. Mõne tunni möödumisel olid lapse tuharad tursunud aga kaks korda nii suureks, kui need on tavapäraselt. “Vaatepilt oli kohutav!” märkis nördinud ema.

Ta rääkis, et kuna laps oli väga loid ega jaksanud liigutada, otsustas ta kohale kutsuda kiirabi, kes viis poja kohe Kuressaare haiglasse.

“Õnneks meid haiglaravile ei jäetud, anti lapsele ainult valuvaigisteid ja mulle neid veel peotäis kaasa, et see lapsele väga kurnav ei oleks,” ütles Liina, kelle sõnul imestati ka haiglas selle üle, kuidas säärane õnnetus üldse juhtuda saab. “Nad mõõtsid kahjustunud koha ära ning kui ma ei eksi, oli see pind 17x 14 cm,” sõnas lapse ema.

Järgmisel päeval pidi pere puhkuselt tagasi mandrile sõitma ning viga saanud lapse ema tänas oma sõnul õnne, et nad autoga avariisse ei sattunud. Kuna laps ei saa vigastuse tõttu istuda, oldi sunnitud Tallinna sõitma nõnda, et laps lamas tagaistmel kõhuli.

Kõige hirmuäratavam oli Liina sõnul juhtunu juures see, et hotelli personali sõnul polevat säärane õnnetus nende spaas paraku esmakordne.

Hotell selgitab põhjust

“Ma küsiksin, et mitu inimest peab veel sellisesse õnnetusse sattuma, et te selle mullivanni avale vajalikud kaitsevahendid paneksite?” uuris lapse ema ka hotelli juhtkonnale saadetud kirjas. Kui kaua paranemine aega võtab, Liina arvata ei osanud, kuid märkis, et Kuressaare haiglast soovitati lapsega kindlasti Tallinnas lastehaiglast läbi käia.

Saaremaa Thalasso spaa juhataja Ulvi Lehtsalu tunnistas Saarte Häälele, et säärane õnnetus oli nende mullivannis küll juhtunud, kuid rohkem ta oma sõnul kommentaare jagada ei saa. “Ei saa praegu kommentaare anda, sest juurdlus käib,” sõnas Lehtsalu. Ta lisas, et mullivanni tootjafirma esindaja on hotelli poole teel, et vann põhjalikult üle vaadata.

Print Friendly, PDF & Email