Kuhu minna

TEISIPÄEV, 4. september

KINO
Divas kl 16 ja kl 18.30 perefilm “Jääaeg 4”. Eesti keeles. Pilet 4 €.

NÄITUS
Kuressaare kultuurikeskuses 10. septembrini Tiit Jõgi laevamudelite näitus ja 18. septembrini Siim-Tanel Annuse õlimaalide näitus.

Ajamaja galeriis 5. septembrini Helle Lõhmuse õli- ja akvarellmaalid “Öökardinad”.

Saaremaa muuseumi keldrikorruse näitusesaalis 30. septembrini Eesti pagulaskunsti näitus “Tagasi kodus”. Väljapanek Reigo Kuivjõe ja Andres Eilarti erakogudest.

Saaremaa muuseumi tornikohvikus 9. septembrini Piret Seppeli ehted.

Orissaares Soneburgi kohvikus 21. septembrini Tõnu Lingu loodusfotod.

Kuressaare gümnaasiumis 16. septembrini “Sõjast võiduni 1939–1989”. Väljapanek Poola Vabariigi suursaatkonnalt.

KOLMAPÄEV, 5. september

KINO
Divas kl 16 ja kl 18.30 “Jääaeg 4”. Eesti keeles. Pilet 4 €.

TANTS
Privilege’is Welcome Wednesday. Pidu hommikuni parima muusika ja parimate peokaaslastega! Piletit ei ole ja kõigile naistele kingituseks helendav käevõru.

SPORT
Musumänniku terviserajal kl 18–19 “Liikudes tervemaks”: tund terviserajal. Korraldab SA Kuressaare Spordibaasid.
SPORDI EELTEADE
Saaremaa jalgpalli välishooaja lõpetab mäng Jalgpallisõpruse karikale. Korraldavad Saaremaa spordiliit, Saarte Investeeringud OÜ ja Saaremaa JK aameraaS.

Traditsiooni kohaselt peaksid omavahel kohtuma Saaremaa aasta meister ja Saaremaa valdade meister. Kuna aastal 2012 on aga Saaremaa meistri FC Taritu ja valdade meistri Lümanda võistkond tihedalt omavahel seotud ja meeskonnaliikmed kattuvad, siis reglemendi järgi mängivad seekord 7. septembril kl 18 Kuressaare linnastaadionil FC Taritu (Saaremaa meister) ja Salme (II koht valdade MV-l).

Tule ja saa osa saaremaisest tippjalgpallist. Sissepääs kõigile tasuta.
DOONORIPÄEVAD
Esmaspäeval, 10. septembril kl 13–18 ja teisipäeval, 11. septembril kl 8–13 kutsub Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskus doonoripäevadele.

Sobid doonoriks, kui oled 18–60-aastane, kehakaaluga üle 50 kg ning terve, puhanud ja söönud. Enne vereloovutusele tulekut on kindlasti soovitatav tutvuda lisainfoga www.verekeskus.ee või küsimuste tekkimisel konsulteerida arstiga. Võta kaasa isikut tõendav dokument!
KONTSERDI EELTEADE
12. septembril kell 20 Kuressaare kultuurikeskuses Jazz del Mar’i 7. hooaja avaüritus “Mere värvid”.
Uue plaadi “Sea Colours / Mere värvid” esmaesitlus Kuressaares. Aleksei Kruglov – saksofon, Jaak Sooäär – kitarr, Mihkel Mälgand – kontrabass, Tanel Ruben – trummid.
TEATRI EELTEADE
Esmaspäeval, 17. septembril ja teisipäeval, 18. septembril kl 19 Kuressaare linnateatris Rakvere teatri külalisetendus – Martin McDonagh’ “Leenane’i kaunitar”.

Tõlkinud Erkki Sivonen. Lavastaja ja muusikaline kujundaja Üllar Saaremäe. Kunstnik Mae Kivilo. Osades Ines Aru, Ülle Lichtfeldt, Mait Joorits ja Velvo Väli.
Iirimaal öeldakse, et kui astelhernes enam ei õitse, on suudlemise aeg möödas. Visa hingega astelhernes õitseb aga varakevadest hilissügiseni. Mägises ja karmis Iiri külakeses elav Maureen on neljakümne aasta jooksul suudelnud vaid kahte meest. Tema ema Magi arvates on sedagi liiga palju. Maureen’i ja tema seniilsust teeskleva ema suhted pannakse proovile, kui nende ellu ilmub tütrele armastuselootust pakkuv mees.
Pilet 12/9 eurot. Piletid müügil Piletimaailmas ja Kuressaare linnateatri kassas.

Teisipäeval, 18. septembril kl 11 ja kl 14 Kuressaare kultuurikeskuses Rakvere teatri lasteetendus “Tuhkatriinu”.

Vana armsa “Tuhkatriinu” muinasjutu on lavale toonud Toomas Suuman, kes vaatab klassikale oma nurga alt. Sedapuhku toimub tegevus ühes väikeses mereäärses linnakeses, kus üks tüdruk kaotab oma ema. Linnakeses, kus kuningapoeg ei tahagi valitseda, vaid hoopis lennukiga ringi sõita. Seal on võõrasema, kes usub, et inimene saavutab kõike, mida vaid tahab. On tema tütred, kes tahavadki kõike saada. On haldjas, kes tuleb appi siis, kui on tõesti nõnda raske, et enam ei jaksa. Ja on muidugi õnn, kes kogu selle mässu keskel vaikselt ootab ja loodab, et ta lõpuks ära tuntakse. Sest kui juba õnnetus ei hüüa tulles, siis õnn ei hüüa hoopiski. Õnn tahab meid õnnelikuks teha.
Lavastaja Toomas Suuman. Kunstnik Kristi Leppik. Tuhkatriinu osas Natali Lohk, teistes osades Silja Miks, Marin Mägi, Liisa Aibel, Helgi Annast, Margus Grosnõi, Indrek Apinis, Maarika Mesipuu.
Pilet 5 eurot.

Print Friendly, PDF & Email